REKLAMA
REKLAMA

JAN WYDRZYŃSKI: Czas na zmiany!?

SANOK / PODKARPACIE. Niedługo, już w przyszłym roku, zakończy się rewitalizacja centrum Sanoka. Ten fakt spowodował, że postanowiłem ponownie zainspirować wszystkich zainteresowanych koniecznymi, zdaniem wielu sanoczan, zmian w komunikacji na tym obszarze.

Zwróciliście Państwo zapewne uwagę, że podczas trwających prac wielokrotnie zmieniał się ruch drogowy w zależności od potrzeb wykonawcy. Zmęczeni są kierowcy tym faktem, zmęczeni mieszkańcy, którzy cierpią z powodu byle jakiego parkowania samochodów w pobliżu ich domostw. Dzięki sporemu przyspieszeniu prac, którym sprzyja wyjątkowo łagodna kalendarzowa jesień, można było dojść do etapu asfaltowania niektórych ulic po wykopaliskach. Jak wiadomo, wąskim gardłem w ruchu samochodowym na Kościuszki jest skrzyżowanie z ulicami Mickiewicza i Daszyńskiego. Jest na to sposób, aby było można szybciej przejechać ten odcinek.

Ponawiam swoją, sprzed lat, złożoną propozycję. Zmieńmy dotąd obowiązujący  układ znaków drogowych na ulicy Wałowej. To się sprawdziło, jak już napisałem , wykonawcom i zmotoryzowanym.

Proponuję dać możliwość wjazdu pod tunelem (takie rozwiązanie widziałem w wielu miastach jak np. Krakowie, Wiedniu etc.) od strony ulicy Kazimierza Wielkiego, a po przejechaniu tego odcinka, dalszą część uczynić jednokierunkową do ulicy Grzegorza! Wyjazd Wałową ku Piłsudskiego pozostałby jak dotąd.

Co to daje? Sporo ułatwia jazdę na newralgicznym skrzyżowaniu pod bankiem spółdzielczym, przyśpiesza ruch drogowy na skrzyżowaniu pod bankiem PKO.SA obok klubu Górnik, skraca dojazd taksówkarzom do postoju taxi oraz jadącym z Wójtostwa do Urzędu Miasta oraz Starostwa. To się powinno udać. Co jest do tego potrzebne? Niewiele, zaledwie kilka znaków zamontowanych inaczej niż dotychczas oraz duża doza dobrej woli decydentów z Komisji ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przy Staroście Sanockim.

Uda się? Zobaczymy czy będzie taka wola.

Jan Wydrzyński
Radny Dzielnicy Śródmieście

27-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)