REKLAMA
REKLAMA

Czy uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sanoku doczekają się sali gimnastycznej? (VIDEO HD)

Czy uczniowie Gimnazjum nr 2 w Sanoku doczekają się sali gimnastycznej? (VIDEO HD)

SANOK / PODKARPACIE. – Sala gimnastyczna pełnowymiarowa jest nam potrzebna jak człowiekowi powietrze – słowa dyrektora Gimnazjum nr 2 w Sanoku, Roberta Zoszaka, nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Obecna salka gimnastyczna

, z której korzysta ponad 400 uczniów to zdecydowanie za mało!

Budowa nowej sali gimnastycznej to jedyne antidotum na problemy dyrekcji, a przede wszystkim uczniów tej szkoły co do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego. Radni miasta Sanoka zrobili pierwszy krok, aby przy Gimnazjum nr 2 w Sanoku powstała sala gimnastyczna wraz z boiskiem sportowym. Podczas ostatniej sesji przyjęto uchwałę, która upoważnia burmistrza do zaciągnięcia zobowiązania na realizację tego zadania.
– Wydaje mi się, że jesteśmy dłużni tej szkole wybudowania takiego obiektu – stwierdził Maciej Bluj, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

W sumie koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 2 mln 600 tys zł. Wstępnie w przyszłorocznym budżecie zostanie na ten cel zabezpieczone ponad 680 tys zł. Następnie w roku 2014 blisko milion złotych. Pozostały milion miałby pochodzić z województwa, w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Radny Maciej Drwięga nie ma wątpliwości, że w czasach niżu demograficznego i „walki o ucznia”, jest to inwestycja prorozwojowa.
– Jeżeli szkoła będzie miała lepsze warunki, to miejmy nadzieję będzie bardziej atrakcyjna dla uczniów z poza obwodu. Za uczniami idzie subwencja, w związku z tym byłyby większe środki.

– Dla dobra młodzieży powinniśmy tę salę wybudować – z optymizmem w głosie kończy dyrektor Robert Zoszak.

Mateusz Pniewski

16-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)