REKLAMA
REKLAMA

Drewniane eko-zabawki w Hurtowni BAJKA. Moda czy potrzeba? – rozmowa z właścicielką Panią Bożeną Piotrowską.

Polskie zabawki drewniane miały swój debiut jeszcze w XIX w. Proste i poczciwe, wykonane nierzadko domowym sposobem towarzyszyły dzieciom od zarania dziejów. Dzisiaj przywołują skojarzenia zabawki ludowej, bo od wielu dziesięcioleci wciąż są obecne na folklorystycznych jarmarkach.


O dzisiejszej popularności zabawek z drewna rozmawialiśmy z Bożeną Piotrowską, współwłaścicielką Hurtowni Bajka, mieszczącej się w Sanoku przy ul 1000-lecia 83.

Od blisko 20 lat prowadzimy w Sanoku rodzinną firmę. Wśród bogatego asortymentu, liczącego kilkanaście tysięcy pozycji, moim ulubionym asortymentem są zabawki. Zdobyte przez wiele lat doświadczenie zawodowe i prywatne pozwala na rzetelną ocenę proponowanych przez krajowy rynek zabawek.

Świat zabawek to nie tylko przyjemność, ale również bezstresowa edukacja naszych pociech. Od kilku lat wyraźnie wzrasta zainteresowanie zabawką drewnianą. O dobrych cechach współczesnych zabawek drewnianych nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy rodzic doskonale wie, że starannie wykonana drewniana zabawka jest ekologiczna, bezpieczna i trwała. Dla malucha, który dotykiem i buzią poznaje świat ważne jest, by zabawka miała odpowiednią temperaturę, łagodny kształt, gładką powierzchnię, a użyte do jej zdobienia farby nie były toksyczne. To wszystko znajdziemy w zabawkach drewnianych. Kupując zabawkę zwróćmy uwagę na jej cechy przysparzające maluchowi przyjemności, ale też ważnego w rozwoju dziecka czynnika edukacyjnego. Te dwa ważne elementy sprawią, że niepostrzeżenie podczas zabawy dziecko może doskonalić sprawność fizyczną, kształtować zdolności manualne, rozwijać zdolności twórcze, poznawcze i społeczne.  By zabawka spełniała swoją funkcję edukacyjną musi być dobrana do wieku i możliwości dziecka. Zbyt poważna zniechęci do zabawy, zbyt prosta znudzi. Zachęcam do rozważnego wybierania zabawek, czytania etykiet z ważnymi informacjami. Dzisiaj każdy producent zabawek ma obowiązek umieszczania na opakowaniach wszelkich informacji, przede wszystkim musi określić dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest zabawka. Oczywiście prócz tego przy wyborze musimy dodatkowo wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby i zdolności dziecka.

W naszej ofercie posiadamy zabawki drewniane dla dzieci w różnym wieku, praktycznie od niemowlaka do przedszkolaka.  Warte polecenia są drewniane układanki-puzzle dedykowane dzieciom już od 9 miesiąca życia. Układanie puzzli to rewelacyjna gimnastyka dla mózgu, która ćwiczy spostrzegawczość, cierpliwość, koncentrację i kreatywność. Dzieci układające puzzle świetnie się rozwijają, dlatego warto zachęcić dziecko jak najwcześniej do układania. Kolejnym dobrym przykładem dla trochę starszych dzieci  są drewniane klocki, piramidki, sortery, pociągi z wagonikami, układanki o przeróżnej tematyce wnoszące do życia dziecka wiedzę na temat kolorów, kształtów, liczb, literek, czasu, części ciała, czy choćby elementów życia codziennego. Dobra zabawka podczas zabawy przekazuje wartościowe treści w myśl zasady Cogito ergo sum – myślę, więc jestem. Zachęcam do mądrych i rozważnych zakupów, by wydane pieniądze na zabawki były najlepszą inwestycją w nasze małe pociechy.

Serdecznie zapraszamy do siedziby naszej firmy, gdzie służymy radą i z przyjemnością pomożemy w odpowiednim wyborze.

Hurtownia BAJKA

Sanok, ul. 1000-lecia 83
Tel. 13 46 42 110


06-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: