REKLAMA
REKLAMA

Droga, która połączyła bieszczadzkie gminy (VIDEO HD)

Droga, która połączyła bieszczadzkie gminy (VIDEO HD)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Na miano drogi, która połączyła Bieszczady, zasługuje na trasa z gminy Solina przez Górzankę i Stężnicę do gminy Baligród.

Społeczność gmin Baligród i Solina czekała na tą inwestycję bardzo długo, więc tym bardziej cieszymy się, że się udało ją zrealizować – podkreśla starosta leski Marek Pańko.

Oddany do użytku odcinek drogi prowadzi z gminy Solina do gminy Baligród przez Górzankę i Stężnicę. Trasa liczy 14 kilometrów i prowadzi przez trzy malownicze położone przeprawy przez górski potoczek.

O konieczności remontu tego odcinka mówiło się od wielu lat. W zasadzie od lat osiemdziesiątych, kiedy powódź zniszczyła brody – wspomina Zbigniew Sawiński, wójt gminy Solina.

Zrealizowana inwestycje bardzo cieszy mieszkańców gminy Baligród.

Połączenie  z gminą Solina, skraca drogę do Zalewu Solińskiego o połowę. Mieszkańcy jak i nasi goście nie będą już musieli do Polańczyka podróżować przez Hoczew. To może sprawić, że nasza oferta turystyczna będzie zdecydowania atrakcyjniejsza – dodaje Agata Pomykała, wójt gminy Baligród.

Inwestycja realizowana była przez ostatnie lata. Remont ostatniego odcinka z brodami pochłonął ponad 2 miliony złotych.

 

19-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)