REKLAMA
REKLAMA

Droga, która połączyła bieszczadzkie gminy (VIDEO HD)

Droga, która połączyła bieszczadzkie gminy (VIDEO HD)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Na miano drogi, która połączyła Bieszczady, zasługuje na trasa z gminy Solina przez Górzankę i Stężnicę do gminy Baligród.

Społeczność gmin Baligród i Solina czekała na tą inwestycję bardzo długo, więc tym bardziej cieszymy się, że się udało ją zrealizować – podkreśla starosta leski Marek Pańko.

Oddany do użytku odcinek drogi prowadzi z gminy Solina do gminy Baligród przez Górzankę i Stężnicę. Trasa liczy 14 kilometrów i prowadzi przez trzy malownicze położone przeprawy przez górski potoczek.

O konieczności remontu tego odcinka mówiło się od wielu lat. W zasadzie od lat osiemdziesiątych, kiedy powódź zniszczyła brody – wspomina Zbigniew Sawiński, wójt gminy Solina.

Zrealizowana inwestycje bardzo cieszy mieszkańców gminy Baligród.

Połączenie  z gminą Solina, skraca drogę do Zalewu Solińskiego o połowę. Mieszkańcy jak i nasi goście nie będą już musieli do Polańczyka podróżować przez Hoczew. To może sprawić, że nasza oferta turystyczna będzie zdecydowania atrakcyjniejsza – dodaje Agata Pomykała, wójt gminy Baligród.

Inwestycja realizowana była przez ostatnie lata. Remont ostatniego odcinka z brodami pochłonął ponad 2 miliony złotych.

 

19-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)