REKLAMA

Dwaj mężczyźni leżeli na ulicy

SANOK / PODKARPACIE. W ciągu dwóch dni policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób, których życie było zagrożone z powodu niskich temperatur. Mężczyźni w obu przypadkach nie byli w stanie poruszać się o własnych siłach. Zostali przewiezieni do komendy Policji i zatrzymani do czasu, aż wytrzeźwieją.

W piątek w godzinach przedpołudniowych sanocka Straż Miejska do komendy Policji przywiozła mężczyznę. Człowiek leżał na ul. Kościuszki w okolicy placówki handlowej. Z uwagi na panujący mróz oraz stan trzeźwości został przekazany policjantom, a następnie zatrzymany w policyjnym areszcie. Mężczyznę przebadano na urządzeniu pomiarowym. Okazało się, że 59-latek bez stałego miejsca zamieszkania ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

W sobotę pół godziny przed 22. patrol policyjny jadąc ul. Jagiellońską zauważył mężczyznę, który czołgał się po chodniku. Po podjęciu interwencji funkcjonariusze usłyszeli, że ma on zamiar dotrzeć do ul. Karpackiej i tam przespać się na ławce. Upojonego alkoholem mężczyznę, który nie chciał podać swoich danych osobowych przewieziono do szpitala w celu przebadania, a następnie zatrzymano w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku do czasu wytrzeźwienia. Zatrzymanym okazał się 49-letni mieszkaniec Sanoka.

Z pewnością życie mężczyzn było zagrożone. Gdyby pomoc nie przeszła w porę, mogło dojść do tragedii. Prosimy mieszkańców aby nie przechodzić obojętnie wobec osób, które znajdują się w sytuacji zagrażającej życiu. W każdym takim przypadku należy poinformować Policję tel. 997.

KPP Sanok

24-12-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.