REKLAMA
REKLAMA

Dzieci z Trepczy – dzieciom Afryki! Pomogą w budowie studni!

TREPCZA. Dostęp do wody jest dziś najbardziej podstawowym warunkiem przeżycia setek tysięcy ludzi żyjących w najuboższych rejonach świata, dotkniętych klęska suszy. Jeśli nie ma wody – nie ma roślin, nie ma zwierząt, nie ma życia.

 


Przed taką perspektywą stoją tysiące afrykańskich rodzin, wśród których pracują nasi misjonarze. Tegoroczna zbiórka organizowana przez dzieci w ramach tzw. Kolędy Misyjnej przeznaczona będzie na bardzo konkretny cel.

Po konsultacji telefonicznej z zaprzyjaźnionym misjonarzem o. Otto Kato ze zgromadzenia Misjonarzy Afryki – dary serca mieszkańców Trepczy zbierane w tym roku zasilą fundusz budowy studni w Mali, na terenie placówki misyjnej obsługiwanej przez Ojców Białych.

Na zdjęciu: Podczas sierpniowego spotkania czarnoskóry misjonarz o. Otto Kato wzbudzał żywe zainteresowanie również wśród najmłodszych uczestników.

Zbiórka nie została jeszcze zakończona, ale dzieci zebrały już blisko 1400 zł, co jest nieobojętną kwotą w realizacji tej, jakże potrzebnej tam inwestycji. Całkowity koszt budowy studni głębinowych sięga od 2 do 20 tysięcy dolarów, w zależności od głębokości na której znajduje się woda. Czasem trzeba przebijać się przez granitową skalę o grubości od 100 do nawet 300 m. Wiele krajów afrykańskich, zwłaszcza te które tworzą strefę Sahelu, cierpi na dotkliwy brak wody.

Pieniądze zostaną przez dzieci osobiście przekazane o. Otto podczas planowanego na ostatni tydzień stycznia br. spotkania w Zespole Szkół w Trepczy. Ofiarodawcy będą na bieżąco informowani o postępie w budowie studni i jej uroczystym otwarciu. Życiodajna woda będzie dostępna dla wszystkich potrzebujących; nie tylko katolików, ale również dla licznych tam islamistów oraz wyznawców pierwotnych religii animistycznych. Warto podkreślić, że trepczańskie dzieci żywo interesują się losem ich rówieśników w dalekiej Afryce i kolejny już raz przy okazji jasełek czy też kolędy misyjnej chętnie zbierają środki, by dopomóc w ich trudnym losie.

11-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)