REKLAMA
REKLAMA

Fałszywy pracownik gazownictwa

SANOK. Policja przestrzega przed oszustem, który oferuje emerytom kredyt na zakup piecyków gazowych. Mężczyzna przedstawia się jako pracownik gazownictwa i prosi o udostępnienie dokumentów, aby móc wypełnić wniosek o przyznanie pieniędzy.

Pierwsza taka sytuacja miała miejsce w Sanoku na ul. Jagiellońskiej 2 marca br. około południa. Do drzwi kobiety zapukał mężczyzna przedstawiający się jako pracownik gazownictwa informując, że pomaga emerytom w załatwianiu kredytów na zakup piecyków gazowych. Poprosił o udostępnienie dowodu osobistego i legitymacji emeryta, aby uzupełnić formularz wniosku. Kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i wyprosiła mężczyznę z domu, po czym zadzwoniła na Policję.

Druga identyczna sytuacja miała miejsce w Sanoku na ul. Kopernika  w dniu 13 marca po godzinie 20. Również w tym przypadku kobieta nie dała się oszukać.

Jedna ze zgłaszających zadzwoniła do gazownictwa, aby upewnić się czy mężczyzna oferujący kredyt rzeczywiści jest ich pracownikiem. Okazało się, że mężczyzna jest zwykłym oszustem.

Po raz kolejny Policja apeluje o ostrożność, gdy ktoś nieznajomy chce wejść do naszego mieszkania. Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom. Jeśli intruzi są natrętni i mamy podejrzenia, co do ich uczciwości powiadamiajmy o tym Policję. Bardzo często ofiarami oszustów i złodziei są ludzie starsi i samotnie mieszkający. Przestrzegajmy takie osoby przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych ludzi.

KPP Sanok

16-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)