„Grad” medali dla sanoczan (VIDEO HD)

SHORT TRACK. Pracowity weekend maja za sobą łyżwiarze UKS MOSiR Sanok. W sobotę i niedziele na lodowisku w Opolu 10-ciu naszych reprezentantów wzięło udział w finale Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych i Pucharu Polski.

Efektem rywalizacji jest zwycięstwo Ani Jasik oraz trzecie miejsce Huberta Staruchowi cza w klasyfikacji generalnej sezonu 2011/2012. Dwudniowa rywalizacja obfitowała w wiele rekordów życiowych. Najwartościowsze z nich uzyskali: Hubert Staruchowicz w biegu na 1000m (3-ci wynik w kraju w tej kategorii wiekowej) oraz Magdalena Tymoczko w biegu na 500m.

Drugą imprezą, w której brali udział nasi zawodnicy były Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. 15 medali to dorobek naszej ekipy w tych zawodach. Nasi reprezentanci, podopieczni trenerów Małgorzaty Baran i Romana Pawłowskiego zwyciężyli w klasyfikacji generalnej, pokonując ekipy z Domaniewic, Opola, Nowego Targu i Dusznik Zdroju. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się Hubert Staruchowicz, który zdobył 5 złotych medali. Jego kolega z tej samej kategorii Sebastian Hydzik może pochwalić się pięcioma srebrnymi krążkami. Wśród dziewcząt najwyżej sklasyfikowana została Angela Miccoli, która ukończyła wielobój na 3-cim miejscu, zdobywając także srebrny medal na 500m, brązowy na 700m. Tuż za nią uplasowały się: – Magdalena Tymoczko – 2 brązowe medale na 1000 i 1500m oraz wielobój 4 miejsce i Eliza Osenkowska – 7-me miejsce w wieloboju.

W najbliższy weekend nasi łyżwiarze wezmą udział w międzynarodowych zawodach Olympic Hopes w Presovie (Słowacja).

Uczniowski Klub Sportowy MOSiR Sanok serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na treningi short-tracku. Chętni mogą zgłaszać się w czasie treningów.

Zapewniamy niezbędny sprzęt. Zajęcia są nieodpłatne.