REKLAMA
REKLAMA

ICE RACING: Marszałek Karapyta objął patronat

SANOK. Marszałek Województwa Podkarpackiego, Mirosław Karapyta po raz kolejny objął patronat honorowy nad turniejami w wyścigach motocyklowych na lodzie w Sanoku. Urząd Marszałkowski to jeden z najważniejszych partnerów sanockich imprez, który od kilku lat wspiera organizatorów zawodów. 

Sporty motorowe są na terenie Podkarpacia niezwykle popularne, a zainteresowanie mieszkańców zostało dostrzeżone przez Pana Marszałka, który jeśli obowiązki mu pozwolą, będzie w tym roku śledził zmagania zawodników na torze lodowym Błonie bezpośrednio z trybun stadionu.

Z przyjemnością – po raz kolejny – objąłem honorowym patronatem rundę kwalifikacyjną Indywidualnych Mistrzostw Świata w Wyścigach Motocyklowych na Lodzie, które odbywają się w Sanoku. Z radością gościmy na Podkarpaciu żużlowców ze światowej czołówki, kibiców, który swą liczebnością i entuzjazmem udowadniają stale rosnące zamiłowanie do tych widowiskowych sportowych zmagań. Cieszy nas zainteresowanie sanocką imprezą polskich i zagranicznych mediów. Organizowana w Sanoku runda kwalifikacyjna Mistrzostw Świata jest doskonałym sposobem na zaprezentowanie różnorakich walorów regionu, który – zgodnie z naszym hasłem promocyjnym – jest „przestrzenią otwartą” dla interesujących wydarzeń, idei oraz przedsięwzięć, także tych sportowych. Mam nadzieję, że Sanok i Podkarpacie będą miejscem spektakularnych pokazów kunsztu żużlowców i możliwości ich maszyn oraz prawdziwie sportowych zmagań i emocji. Serdecznie zapraszam do Sanoka wszystkich fanów ICE Racingu.

Do zobaczenia na trybunach toru lodowego Błonie w Sanoku!

Marszałek Województwa Podkarpackiego
Mirosław Karapyta


Legendarny szwedzki zawodnik Per Olof Serenius wystąpi w tegorocznym Sanok Cup!

Zawodnik zrezygnował z udział w rosyjskiej rundzie eliminacyjnej do IMŚ ze względu na konflikt ze swoim trenerem, który dwóch najsilniejszych zawodników nominował do startu w Łuchowicy. Dlatego Serenius będzie miał okazję zaprezentować swoje umiejętności w niedzielnym Sanok Cup, w którym będzie należał do faworytów do zwycięstwa. Oprócz Sereniusa po kilku latach przerwy sanockiej publiczności zaprezentuje się Fredrik Olsson.

W ubiegłorocznym jubileuszowym – piątym Sanok Cup Per Olof Serenius zajął ostatecznie drugie miejsce w finale B, dzięki czemu został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Jeden z najstarszych zawodników, uprawiających wyścigi motocyklowe na lodzie przed sezonem 2012 przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Szwecji w Funasdalen. Jazdy treningowe odbył razem z nim, m.in. Paweł Strugała.

Fredrik Olsson to kolejny z reprezentantów Trzech Koron, który będzie ścigał się o Puchar Sanoka. Zawodnik wraca do lodowego ścigania po kilkuletniej przerwie spowodowanej kontuzją.

FOTO: Ice Racing Team Polska

ICE Racing Polska

16-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)