REKLAMA
REKLAMA

II Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ZDJĘCIA)

SANOK. 28 września 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku po raz pierwszy włączyła się do obchodów  II Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, organizując akcję pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Jej celem było zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tej prostej, a tak bardzo przydatnej w życiu umiejętności. Uczniowie, którzy podczas wakacji zdążyli już co nieco zapomnieć, mieli okazję nadrobić zaległości, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.

Aby zdobyć tytuł MT Experta, należało zdać egzamin – prawidłowo odpowiedzieć na zadane pytania. Uczeń wybierał los z trudnymi przykładami mnożenia i udzielał odpowiedzi. W przypadku choćby jednokrotnej pomyłki, nie zaliczał egzaminu. Można go było powtórzyć w trybie poprawkowym, po upływie godziny.

W szkole akcję przeprowadzały Komisje Egzaminacyjne w składzie: Jakub Jankiewicz, Wiktor Szul, Katarzyna Sworst, Zofia Bursztyn, Patrycja Dymińska, Klaudia Romańczyk, Wiktoria Maślanka, Barbara Mazur, Klaudia Mazur, Małgorzata Wosik.

Do egzaminu przystąpiło 340 uczniów klas III – VI. Jak się okazało, otrzymanie zaszczytnego tytułu MT Eksperta nie było takie proste i spora grupa go nie zdobyła. Wygląda na to, że w dzisiejszych czasach wielu uczniów nie potrafi obejść się bez kalkulatorów i przedkłada te zawodne maszyny nad gimnastykę umysłu.

W tym samym dniu Bogdan Marczak, Piotr Suski i Michał Kukurka zorganizowali dla uczniów w sali gimnastycznej zabawę z tabliczką i piłką czyli „Piłkarza Matematyka”. Najlepsze wyniki uzyskali: Zuzanna Zarzyka (37pkt/42pkt) oraz Sławomir Bentkowski (32pkt/42pkt).

Po przeegzaminowaniu uczniów SP 2, tabliczkowi sędziowie przenieśli się na ulice naszego miasta, by przeprowadzić akcję również wśród mieszkańców Sanoka. Jak się okazało, Patrol Egzaminacyjny w składzie: Aleksandra Mazgaj, Aleksandra Dubis, Aleksandra Prodziewicz, Klaudia Jagielska, Gabriela Zając, Daria Wielgosz oraz Bogdan Marczak, czekało niełatwe zadanie. Na 131 zagadniętych osób, tylko 52 (39,69%) wyraziło zgodę na udział w teście. Pozostali odmówili twierdząc, że: „nie pamiętają”, „dawno chodzili do szkoły” lub „dawniej inaczej uczyli”. Za to wśród tych, którzy zgodzili się przystąpić do egzaminu, zdawalność wyniosła 100%!.

Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy!

źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku

materiał nadesłany

 

01-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)