REKLAMA
REKLAMA

III Bartnik Ziemi Sanockiej już wkrótce! (VIDEO HD)

III Bartnik Ziemi Sanockiej już wkrótce! (VIDEO HD)

SKANSEN SANOK. Wystawy wyrobów pszczelich, sprzętu pszczelarskiego, rzemiosła rolniczego, degustacja produktów lokalnych, pokazy pszczelarskie – to wszystko można będzie zobaczyć podczas trzeciej edycji powiatowego święta miodu. Wydarzenie odbędzie się 26 sierpnia (niedziela) na Skansenie w Sanoku.


W tym roku przewidziane jest około dwanaście wystaw organizacji pszczelarskich, kilkanaście pokazów osób niezrzeszonych, które chciałyby zaprezentować swoje wyroby.  Koła gospodyń wiejskich też będą miały się czym pochwalić. Zaprezentują swoje produkty, które składać się będą wyłącznie z miodu.
– Dla wszystkich zainteresowanych gwarantujemy świetną zabawę, sporo atrakcji. Zaprosiliśmy organizacje reprezentujące pszczelarzy z Ukrainy oraz ze Słowacji, więc będzie sporo różnorodności – zapewnia Piotr Mazur, naczelnik Wydziału Promocji Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sanoku.

W planie są liczne wykłady zarówno dla zgromadzonych jak i dla samych wystawców. Prowadzone będą pod okiem profesorów i doktorów uczelni wyższych zajmujących się profilaktyką zdrowia. Dowiodą oni, że miód ma właściwości lecznicze i dobrze wpływa na nasz organizm. To i szereg różnych ciekawostek będzie można się dowiedzieć na spotkaniu z ekspertami.
– Mimo tego, że cała impreza kręci się wokół pszczelarstwa, to  wydarzenie  skierowane jest dla osób spoza tego kręgu. Można będzie poznać tajniki tej pracy od kuchni, można będzie zakupić wystawione towary – mówi  Wojciech Skiba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Na wystawców czeka konkurs podczas którego będą mogli wykazać się umiejętnością przyrządzania swoich najlepszych wytworów w czasie trwania imprezy. Nagroda dla zwycięzcy gwarantowana.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Wspólnie z Młodzieżowym Domem Kultury organizowane będą różne konkursy i zabawy dla dzieci związane z pszczelarstwem. Podobnie, jak w roku poprzednim planowana jest zbiórka plastikowych nakrętek. Celem będzie wsparcie poszkodowanych w wypadkach dzieci, poprzez zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Na zakończenie wystąpią – rumuńska kapela „Fanfara Transylwania”, grająca folklor bałkański, oraz polski zespół bluesrockowy „Breakout”.

W ubiegłym roku zainteresowanie było duże. W ciągu całego dnia wystawy odwiedziło około 3 tys. osób. – Przyznaje, że było to bardzo miłe zaskoczenie. W tym roku czekamy na taki sam, bądź nawet lepszy wynik – dodaje Wojciech Skiba.

Starosta Powiatu Sanockiego Sebastian Niżnik zaprasza wszystkich mieszkańców na III Bartnik Ziemi Sanockiej. Początek w niedzielę 26 sierpnia o godzinie 13 – tej, w sanockim skansenie. Wstęp wolny.

Irena Smyka

Źródło: Powiat Sanok

20-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)