REKLAMA
REKLAMA

Inauguracja sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski!

POWIAT KROŚNIEŃSKI. 19 i 20 maja w Korczynie niedaleko Krosna odbędzie się inauguracja sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Organizatorzy 9 Wyścigu Górskiego Prządki 2012 zanotowali rekordową liczbę uczestników. Patronem medialnym imprezy są portale: Esanok.pl, Bieszczady24.pl oraz Podkarpacie24.pl.

 

– Na ten moment mamy ponad 80 zawodników na liście i liczymy, że do ostatniej chwili będą do nas docierały zgłoszenia. Oficjalną listę opublikujemy 16 maja o godzinie 13 i wtedy wszyscy dowiecie się kto wystartuje w pierwszych tegorocznych zawodach w wyścigach górskich. Liczymy na komplet kibiców, którzy pomogą stworzyć atmosferę wielkiego pikniku motoryzacyjnego jaki towarzyszyć będzie 1 i 2 rundzie GSMP „Prządki” 2012. Chciałem w tym miejscu bardzo podziękować Gminie Korczyna na której terenie rozgrywamy już po raz 9 Mistrzostwa Polski. Pan Wójt Jan Zych sprzyja nam w naszych staraniach przy organizacji wyścigów samochodowych i sądzę, że już za rok wspólnie będziemy świętować 10 wyścig górski, jaki ruszy z Korczyny do Rezerwatu Prządki – mówi Dyrektor Zawodów Marcin Fiejdasz.

Z pewnością na trasie w Korczynie zobaczymy Mistrzów Polski klasyfikacji generalnej ubiegłorocznego sezonu – Mariusza Steca, Aleksandra Michałowskiego i Andrzeja Szepieńca, wszyscy pojadą Mitsubishi Lancerami, w najmocniejszej klasie Open+2000. Nie zabraknie również zwycięzcy finałowych rund sezonu 2011 Tomasza Mikołajczyka.

Mariusz Stec:
Na inaugurację sezonu GSMP 2012 pojawię się Lancerem, tym którym jechałem w Rajdzie Mazowieckim. Korczyna to piękna trasa, zawsze miło pojawić się koło Krosna. Organizacja jak co roku zapewne będzie perfekcyjna, a my jesteśmy gotowi ścigać się dla naszych kibiców już kolejny sezon. Od kolejnych zawodów w Jahodnej zmieniamy samochód i nie będzie to już Mitsubishi. To auto o 16 cm krótsze of Lancera, lżejsze i dużo szybsze. To będzie nowy etap w mojej karierze. Z Evo zdobyłem już wszystko co mogłem, teraz czas na coś nowego, co przyciągnie jeszcze więcej kibiców na trasy GSMP.

Olek Michałowski:
– Do sezonu 2012 przygotowaliśmy się pod względem mojego auta. Teraz jest bardziej dopasowane do mojego stylu i stało się prawdziwą wyścigówką, a nie samochodem rajdowym. Jak to bywa przed każdym sezonem nie miałem kiedy potrenować, dlatego w ty tygodniu pojedziemy na mały trening. Byłem na trasie w Korczynie przy okazji załatwiania swoich zawodowych spraw. Trasa jak co roku jest w dobrym stanie i musimy liczyć na pogodę, która przyciągnie na zawody tłumy kibiców. Organizacyjnie liczę na pełen profesjonalizm ekipy z Automobilklubu Małopolskiego.

Z lokalnych matadorów Automobilklubu Małopolskiego zobaczymy Michała Bochenka w Hondzie Integra, czy dobrze znanego wszystkim kibicom Janusza Janię w Alfie 156. Na starcie nie zabraknie wielkiego mistrza ośki Romka Barana, który przywiezie Renault Clio. Oprócz ośki pojawią się auta z tylnym napędem, a wśród nich BMW Ryszarda Żyszczyńskiego oraz Ferrari 355 Challenge Sergio Azziniego oraz kilka innych ciekawych samochodów napędzanych na tylną oś.

Michał Bochenek:
– Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie nowego sezonu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Po długim zimowym śnie i godzinach spędzonych w garażu jesteśmy gotowi na pierwsze starcie. Zostało jedynie odliczać czas do rozpoczęcia 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012 rozgrywanego w Korczynie. Impreza ta organizowana jest przez mój rodzimy Automobilklub Małopolski w Krośnie. Zapraszam kibiców i fanów sportu samochodowego na trasę wyścigu. Do zobaczenia.

Wśród historyków pojawi się wiele ciekawych samochodów, a walkę o tytuł najszybszego stoczą po raz kolejny Wojciech Koczeski w nowym Subaru Legacy oraz Jerzy Gołębiowski startujący Fordem RS Cosworth

Przypominamy, iż już od piątku 18 maja podczas odbioru administracyjnego oraz badania kontrolnego przy Krośnieńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej na ulicy Bursaki, odbywać się będzie piknik motoryzacyjny. W sobotę, na kibiców i zgromadzonych na korczyńskim rynku czeka koncert zespołu Steel Velvet oraz atrakcje motoryzacyjne, wśród których pojawi się samochód NASCAR Andiego Mancina, który pojawi się nie tylko w parku serwisowym ale i na trasie 9 Wyścigu Górskiego „Prządki” 2012.

Andi Mancin:
– W swojej karierze miałem już okazję startować w wyścigach górskich, ale było to wiele lat temu, dlatego tym bardziej ucieszyła mnie propozycja organizatorów oraz ekipy www.wyscigigorskie.pl,  żeby razem z Project176 i Rockstar Energy Drink pojawić się na GSMP Prządki. Będzie to z pewnością duża atrakcja, a jednocześnie wyzwanie, ale to właśnie ekipa Project176 lubi najbardziej, więc nie mogliśmy nie skorzystać z zaproszenia. Myślę, że przejazd po trasie 600 konnego Dodge Intrepid zaciekawi wszystkich. Nascar przyzwyczajony jest do torów owalnych, ale po modyfikacjach, jakie wprowadziliśmy, jest gotowy, żeby się zmienić także z krętą trasą wyścigu. Będzie to zadanie wymagające i dla mnie i dla samochodu, ale przede wszystkim mam zamiar dobrze się bawić i zaprezentować kibicom możliwości tego wyścigowego potwora rodem z USA. Rzadko można w Polsce zobaczyć i usłyszeć Nascara w akcji, więc nie może Was zabraknąć podczas naszego przejazdu. Do zobaczenia więc już w najbliższy weekend w Korczynie. Liczę na Was i wasz gorący doping Zapraszam też oczywiście na nasze stanowisko w strefie serwisowej. Czekać tam będzie kilka ciekawych atrakcji i niespodzianek.

Współorganizator Gmina Korczyna zapowiada na zbliżający się weekend świetną pogodę oraz słońce dla wszystkich kibiców oraz motomaniaków jacy podczas weekendu 18-20 maja przyjadą do Korczyny, gdzie w jednym miejscu zobaczycie ponad 20 tysięcy koni mechanicznych, które staną do walki podczas 1 i 2 rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2012.

Łukasz Strzelecki
Rzecznik Prasowy
9 Wyścig Górski „Prządki 2012”

18-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)