REKLAMA
REKLAMA

Jednogłośne absolutorium dla Burmistrza Zagórza

GMINA ZAGÓRZ. Podczas poniedziałkowej (25.06) sesji Rady Miejskiej cała 15 – tka radnych jednogłośnie udzieliła Burmistrzowi Zagórza – Ernestowi Nowakowi absolutorium za rok 2011.


Przyczynkiem do absolutoryjnej debaty stało się przedstawienie pozytywnych opinii: Komisji Rewizyjnej dotyczącej wykonania budżetu Gminy Zagórz za rok 2011 oraz  analogicznego dokumentu RIO w sprawie sprawozdania rocznego Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz z wykonania budżetu gminy za 2011 rok.

Radni biorący udział w sesyjnej debacie docenili przede wszystkim skuteczność Ernesta Nowaka w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Ubiegłoroczny bilans Gminy Zagórz w tej kategorii zamknął się sumą ponad 7 mln zł. Pozytywnie oceniono także blisko 95 – procentowy poziom wykonania dochodów budżetowych, które sięgnęły kwoty ponad 36 mln zł.

Zagórski włodarz dziękując za bardzo pochlebne recenzje podkreślał, iż obiektywny sukces pierwszego roku jego samorządowej działalności na stanowisku Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz jest konsekwencją dobrej współpracy z radnymi oraz coraz lepszej skuteczności pracy zagórskich urzędników. Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Burmistrzowi Zagórza za rok 2011 podjęta została jednogłośnie 15 głosami.

Niestety była to ostatnia sesja, w której wziął udział Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Zagórzu  Stanisław Cysarz. Bezpośrednio po sesji powszechnie znany i szanowany samorządowiec poczuł się źle i zasłabł. Po kilku-dziesięciominutowej akcji reanimacyjnej radny został przewieziony do szpitala gdzie zmarł.

Ta nagła i niepodziewana śmierć jest dla nas prawdziwym szokiem. Straciliśmy naszego serdecznego przyjaciela i mentora. Doświadczonego i skutecznego społecznika bezgranicznie oddanego sprawom mieszkańców naszej gminy. Niech spoczywa w pokoju – mówi Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

W związku z zaistniałą sytuacją na znak żałoby na budynku Urzędu Gminy Zagórz oraz podległych jednostek, zawisną flagi państwowe przewiązane kirem.

26-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)