REKLAMA
REKLAMA

KAMRATY na 46. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

GMINA SANOK. Kapela Ludowa KAMRATY weźmie udział w najważniejszym przeglądzie kapel i śpiewaków ludowych w Polsce na festiwalu w Kazimierzu Dolnym 30 czerwca.

Już po raz dziewiąty do Korczyny zawitali artyści ludowi, aby zaprezentować się na 28. Przeglądzie Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Regionalizm i Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie przy współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

Po wysłuchaniu 33. prezentacji zespołów śpiewaczych,  kapel, solistów instrumentalistów, solistów śpiewaków,  komisja wytypowała w kategorii kapel: kapelę KAMRATY z Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku na 46. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Przegląd konkursowy najważniejszego festiwalu kapel i śpiewaków ludowych w Polsce odbędzie się 30 czerwca 2012 r. na rynku w Kazimierzu Dolnym. W konkursie biorą udział kapele, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.

Kapela ludowa KAMRATY powstała w 1985 roku w Strachocinie. Prezentuje autentyczny, tradycyjny, folklor wsi podsanockiej. Kamraty starają się uchronić od zapomnienia radosne takty muzyki ludowej regionu Dolinian.

Więcej na temat Kapeli KARMATY na naszej stronie w zakładce „Gminny Ośrodek Kultury”.

13-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)