REKLAMA
REKLAMA

KAMRATY na 46. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym

GMINA SANOK. Kapela Ludowa KAMRATY weźmie udział w najważniejszym przeglądzie kapel i śpiewaków ludowych w Polsce na festiwalu w Kazimierzu Dolnym 30 czerwca.

Już po raz dziewiąty do Korczyny zawitali artyści ludowi, aby zaprezentować się na 28. Przeglądzie Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Regionalizm i Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie przy współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie.

Po wysłuchaniu 33. prezentacji zespołów śpiewaczych,  kapel, solistów instrumentalistów, solistów śpiewaków,  komisja wytypowała w kategorii kapel: kapelę KAMRATY z Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku na 46. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym.

Przegląd konkursowy najważniejszego festiwalu kapel i śpiewaków ludowych w Polsce odbędzie się 30 czerwca 2012 r. na rynku w Kazimierzu Dolnym. W konkursie biorą udział kapele, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.

Kapela ludowa KAMRATY powstała w 1985 roku w Strachocinie. Prezentuje autentyczny, tradycyjny, folklor wsi podsanockiej. Kamraty starają się uchronić od zapomnienia radosne takty muzyki ludowej regionu Dolinian.

Więcej na temat Kapeli KARMATY na naszej stronie w zakładce „Gminny Ośrodek Kultury”.

13-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)