KANADA: Pierwszy dzień Bauer Shoot Out Tournament w Toronto

KANADA. Juniorzy młodsi Ciarko PBS Sanok rozpoczęli w piątek gry w ramach turnieju hokejowego w Toronto, w którym bierze udział łącznie ponad 140 drużyn w siedmiu kategoriach wiekowych. Mecze turniejowe trwają 2 x 20 minut, za zwycięstwo przyznawane są 2 punkty, za remis 1 punkt. Turniej jest rozgrywany na trzech obiektach liczących łącznie 14 lodowisk.

W pierwszym meczu Sanoczanie zmierzyli się z TSA Hockey Buffalo (USA) i mimo prowadzenia po pierwszej części 2 :0, ulegli 2 : 3, nie wykorzystując w drugiej połowie kilku wyśmienitych sytuacji na zdobycie gola. W drugim meczu naszym przeciwnikiem był faworyt turnieju Hill Academy  Toronto. Nasi zawodnicy sprawili miłą niespodziankę i po świetnym meczu pokonali Kanadyjczyków 7 : 5. Należy dodać, że drużyna Hill Academy to zawodnicy wywodzący się z drużyn grających na poziomie „AAA” w większości z rocznika 1994.