Klan Borczyków podczas 38. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Zobacz ich najszybsze przejazdy (VIDEO HD)

SPORT. Za nami sportowe emocje podczas 38. Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego. Na malowniczej trasie w Górach Słonnych zaprezentowali się ponownie kierowcy Arkadiusz i Mariusz Borczykowie. Zobacz ich najszybsze przejazdy

podczas niedzielnych wyścigów, zarejestrowane kamerą on-board.

Arkadiusz Borczyk (Honda Civic) od kilku sezonów jest czołowym kierowcą w swojej klasie jak i grupie. Podczas sobotnich startów w Załużu, zwyciężył w swojej klasie HS/Z – 1600 (sklasyfikowano 3 kierowców) i zajął 4 pozycję w grupie HS/Z (sklasyfikowano 17 kierowców). Czasy wyścigowe podjazdów: 2.58.053 oraz 2.55.010. W sumie w klasyfikacji generalnej „Borczyk Junior” zajął 32 pozycję na 75 kierowców.

Sobota była jednak tylko rozgrzewką przed niedzielnymi startami. Arkadiusz Borczyk ustanowił bowiem swój indywidualny rekord trasy. Podczas pierwszego przejazdu wyścigowego „wykręcił” czas 2.53.503, by podczas finałowej rozgrywki poprawić się o blisko sekundę 2.52.779. Osiągnięte rezultaty pozwoliły młodemu sanoczaninowi triumfować zarówno w klasie jak i grupie. Dzięki szybkim przejazdom Arkadiusz Borczyk znacząco podskoczył także w generalce, zajmując 23 lokatę.

38. Bieszczadzki Wyścig Górski umocnił jednocześnie Arkadiusza Borczyka w klasyfikacji generalnej Indywidualnych Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2012. W swojej klasie Borczyk zdeklasował rywali. W 14. startach zdobył 33 oczka. Drugi Robert Pawlak skompletował 16 punktów.

Arkadiusz Borczyk podczas II podjazdu wyścigowego 23 września 2012 (niedziela) 2.52.779

W 38. Bieszczadzkim Wyścigu Górskim startował także Mariusz Borczyk, dla którego był to jednak pierwszy w sezonie oficjalny strat w GSMP. Mariusz Borczyk, podobnie jak i syn, rozkręcał się z wyścigu na wyścig. Ostatecznie w niedzielę podczas II przejazdu uzyskując także bardzo dobry czas 2.57.827.

Mariusz Borczyk podczas II podjazdu wyścigowego 23 września 2012 (niedziela) 2.57.827

Trwa 38. Bieszczadzki Wyścig Górski (VIDEO HD, ZDJĘCIA)
Pożar samochodu podczas wyścigu w Bieszczadach (VIDEO)