REKLAMA
VIVO

Kolejne autobusy Autosan trafiły do Szwecji

SANOK / PODKARPACIE. Na zamówienie firmy Autosan Sverige nasza firma dostarczyła kolejne cztery autobusy LIDER 10 (A1010T) z przeznaczeniem dla dwóch końcowych użytkowników w południowej Szwecji.

Zgodnie z życzeniem klientów, pojazdy zostały wyposażone w klimatyzację łącznie z funkcją chłodzącą frontbox-u, podgrzewany fotel kierowcy, alkotester, ładowarkę akumulatorów, stanowisko dla wózka inwalidzkiego z możliwością alternatywnego posadowienia normalnych siedzeń, miejsce na windę, obniżoną podłogę w części pojazdu, dodatkowe lampy cofania i oświetlające drzwi środkowych plus przygotowanie pod montaż dodatkowych reflektorów drogowych, które w polskich warunkach stosuje się jedynie w samochodach ciężarowych i autach rajdowych.

Godna uwagi jest daleko idąca customizacja produktu, czyli zróżnicowanie kompletacyjne nie tylko w stosunku do krajowego standardu LIDERA 10, ale i w ramach partii czterech pojazdów, w której poszczególne pojazdy różnią się od siebie. Autosan udowadnia z powodzeniem, że przestawił się z produkcji wielkoseryjnej na produkcję krótkich serii i jest w stanie zaspokajać wielce zróżnicowane potrzeby swoich klientów.

Dzięki realizacji powyższego kontraktu łączna liczba autobusów Autosan sprzedanych od 2005 roku na rynki skandynawskie wzrosła do 158. Pojazdy są dostarczane na własnych kołach i drogą morską, korzystając z usług sprawdzonego partnera, jakim są linie promowe Stena Line.

źródło: Oficjalna strona internetowa Autosanu

19-12-2012