REKLAMA
REKLAMA

Komunikat dotyczący reorganizacji ruchu na placu św. Michała

SANOK. W najbliższych dniach rozpoczną się prace archeologiczne na placu św. Michała. Będą się odbywać w ramach realizowanego przez Miasto Sanok projektu rewitalizacji tego placu, na który władze Sanoka zdobyły dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Po świętach plac św. Michała, wraz z mieszczącym się na nim parkingiem, został wygrodzony z ruchu, z zachowaniem jedynie postoju taksówek. Było to działanie niezbędne, aby geodeci mogli wytyczyć miejsca przeprowadzenia nowej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zaś archeolodzy wyznaczyć obszar prac badawczych.

Niedługo zostanie zdjęta nawierzchnia asfaltowa w miejscach planowanych stanowisk archeologicznych. Prace badawcze prowadzone będą także przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wałowej, jak również na skrzyżowaniu ulic Grzegorza i Kościuszki.
Na razie plac św. Michała jest przejezdny w kierunku ul. Cerkiewnej i taki stan rzeczy władze miasta chcą zachować w dalszym ciągu.

W ramach projektu obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa na ul. Kazimierza Wielkiego.
Wraz z postępującymi pracami będzie wcielany w życie, opracowany przez Miasto plan reorganizacji ruchu, o czym Urząd Miasta będzie informował mieszkańców na bieżąco.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

13-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)