REKLAMA
REKLAMA

Koncerty sanockich gitarzystów w Warszawie i Rzeszowie

SANOK. W dniu 27 kwietnia 2012 roku duet gitarowy w składzie: Maria Korzeniowska i Michał Dąbrowski, z klasy gitary Iwony Bodziak na zaproszenie dr Zdzisława Bujanowskiego – Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej wystąpili w Koncercie Laureatów Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań uczniów szkół muzycznych I i II stopnia – 2012.

Koncert odbył się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Sanoccy gitarzyści z ogromnym powodzeniem wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością i otrzymali bardzo pozytywne recenzje m.in. od Ryszarda Bałauszko – wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który powiedział: 

-Nie dość, że grali pięknie to jeszcze zawodowo. To co robili z dźwiękiem, artykulacją i barwą sprawiło, że znów mam ochotę słuchać gitary…”.

-Myślę, że każdy młody muzyk chciałby usłyszeć takie słowa na temat własnego wykonawstwa. Miłą pamiątką po koncercie będzie profesjonalnie nagrana płyta CD przez Akademię Filmu i Telewizji. Młodzi gitarzyści reprezentowali nie tylko Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Wandy Kossakowej, ale również promowali Sanok, miasto kultury – dodała Iwona Bodziak.

W tym samym dniu Aleksandra Bodziak – absolwentka PSM II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, w klasie gitary Iwony Bodziak wystąpiła w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Podczas  Koncertu Dyplomantów Szkół Muzycznych Podkarpacia wykonała Concierto de Aranjuez cz. II Adagio Joaquina Rodrigo. Ta elegijna część koncertu, oparta na lirycznym i ekspresyjnym temacie głównym, często wykorzystywanym w filmach i utworach muzyków rozrywkowych zabrzmiała pięknie przy doskonałym akompaniamencie fortepianowym Daniela Eibina.

12-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)