REKLAMA
REKLAMA

Koncerty sanockich gitarzystów w Warszawie i Rzeszowie

SANOK. W dniu 27 kwietnia 2012 roku duet gitarowy w składzie: Maria Korzeniowska i Michał Dąbrowski, z klasy gitary Iwony Bodziak na zaproszenie dr Zdzisława Bujanowskiego – Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej wystąpili w Koncercie Laureatów Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań uczniów szkół muzycznych I i II stopnia – 2012.

Koncert odbył się w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Sanoccy gitarzyści z ogromnym powodzeniem wystąpili przed licznie zgromadzoną publicznością i otrzymali bardzo pozytywne recenzje m.in. od Ryszarda Bałauszko – wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który powiedział: 

-Nie dość, że grali pięknie to jeszcze zawodowo. To co robili z dźwiękiem, artykulacją i barwą sprawiło, że znów mam ochotę słuchać gitary…”.

-Myślę, że każdy młody muzyk chciałby usłyszeć takie słowa na temat własnego wykonawstwa. Miłą pamiątką po koncercie będzie profesjonalnie nagrana płyta CD przez Akademię Filmu i Telewizji. Młodzi gitarzyści reprezentowali nie tylko Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Wandy Kossakowej, ale również promowali Sanok, miasto kultury – dodała Iwona Bodziak.

W tym samym dniu Aleksandra Bodziak – absolwentka PSM II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku, w klasie gitary Iwony Bodziak wystąpiła w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Podczas  Koncertu Dyplomantów Szkół Muzycznych Podkarpacia wykonała Concierto de Aranjuez cz. II Adagio Joaquina Rodrigo. Ta elegijna część koncertu, oparta na lirycznym i ekspresyjnym temacie głównym, często wykorzystywanym w filmach i utworach muzyków rozrywkowych zabrzmiała pięknie przy doskonałym akompaniamencie fortepianowym Daniela Eibina.

12-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)