REKLAMA
REKLAMA

Koniec roku szkolnego. Czas na podsumowania

POWIAT SANOCKI. Na zakończenie roku szkolnego starosta sanocki Sebastian Niżnik spotkał się z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych oraz z uczniami osiągającymi najlepsze wyniki. Wręczono nagrody oraz drobne upominki.

Na spotkanie zorganizowane w sali herbowej sanockiego magistratu przybyli wszyscy dyrektorzy szkół średnich, oraz placówek oświatowych podlegających staroście: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Bursy Szkolnej, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz Młodzieżowego Domu Kultury.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie nagród i upominków dla uczniów, którzy w minionym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, ale także wykazali się aktywnością w życiu szkoły.

Zaproszenie na to spotkanie było dla mnie bardzo dużym zaskoczeniem. Cieszę się, że ktoś zauważa i docenia moją pracę, tym bardziej, że wymaga ona wiele wysiłku. Dla mnie największymi sukcesami w tym roku był dwukrotny udział w konkursie oratorskim, współpraca z Ligą Ochrony Przyrody, a także udział w sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli – uważa Patrycja Łupińska, uczennica Technikum Ekonomicznego w ZS1.

Podczas spotkania starosta podsumował wraz z dyrektorami mijający rok szkolny. Rozmawiano także o przyszłości szkolnictwa i problemach jakie się z tym wiążą. – To już tradycja, że zapraszamy najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nagradzamy  żeby jeszcze bardziej zmotywować ich do nauki – mówi Sebastian Niżnik. – Inwestowanie w rozwój młodych ludzi jest jednym z naszych priorytetowych celów.  Tym bardziej, że wymagania rynku pracy są coraz wyższe. Dlatego jako powiat bardzo dużo inwestujemy w szkoły, realizujemy projekty unijne i systemowe – dodaje starosta.

W obecnej chwili realizowany jest projekt termomodernizacji szkół opiewający na kwotę 3,5 mln zł, a także program systemowy na szkolnictwo zawodowe, gdzie do powiatu trafi 3,6 mln zł.

04-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)