REKLAMA
REKLAMA

Kto nie zapina pasów bezpieczeństwa, ten będzie miał do czynienia z Gustawem

SANOK. Niejednokrotnie przekonaliśmy się jak ważne dla naszego zdrowia lub życia jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz używanie fotelików dla dzieci. Niestety nadal wielu kierowców zapomina o tej podstawowej czynności. Pora to zmienić!

„Klub Pancernika klika w fotelikach” to kolejna edycja kampanii, której założeniem jest przekonanie dzieci w wieku 4-12 lat i ich rodziców do używania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików. Policjanci z Komendy Powiatowej  Policji w Sanoku wręczają maskotki Gustawa Pancernika uczestnikom ruchu drogowego dbającym o bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem.

Codzienna służba sanockich policjantów jest poświęcona dbaniu o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W ramach akcji „Klub Pancernika klika w fotelikach” funkcjonariusze wyjaśniają dlaczego tak ważne jest podróżowanie w zapiętych pasach i jazda w fotelikach. Jest to znakomita okazja, aby przypomnieć dorosłym, że to do ich obowiązku należy dbanie o bezpieczeństwo dzieci w trakcie podróży. Szczególnej uwadze poświęcony jest sposób przewożenia najmłodszych, używanie do tego celu specjalnie przeznaczonych fotelików. Nagrodą za prawidłową i bezpieczną jazdę jest maskotka Pancernika Gustawa, którą otrzymają najmłodsi pasażerowie.

Policja prowadzi działania na terenie powiatu sanockiego do końca sierpnia.

KPP Sanok / Esanok.pl

19-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)