REKLAMA
REKLAMA

Ledowe tablice usprawnią ruch w przejściach granicznych

KROŚCIENKO / MEDYKA. W sierpniu w dwóch podkarpackich przejściach granicznych w Medyce i w Krościenku zainstalowano 20 ledowych tablic, dzięki którym można regulować ruch graniczny w zależności od aktualnej sytuacji i natężenia ruchu.

Tablice ledowe zostały zakupione z inicjatywy Bieszczadzkiego OSG  przez Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ze środków Funduszu Granic Zewnętrznych.

Na ledowych tablicach wyświetlana jest informacja dotycząca organizacji ruchu podróżnych na poszczególnych pasach.  W zależności  od natężenia ruchu pasy będą mogły zmieniać swoje przeznaczenie. W przypadku gdy okaże się na przykład że do odprawy czeka więcej cudzoziemców, pasy przeznaczone dla obywateli UE zostaną „zamienione” na pasy dla cudzoziemców i odwrotnie.

Firma, która instalowała tablice przeprowadziła również szkolenie dla strażników granicznych z zakresu obsługi urządzenia sterującego oraz wprowadzania zmian informacji przeznaczonych do wyświetlenia.

BOSG

06-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)