REKLAMA
REKLAMA

Lekcja Europejska w Lesku

LESKO. Spotkanie w ramach cyklu „Lekcje europejskie”, w I Liceum Ogólnokształcącym w Lesku. W dniu 16 stycznia 2012 r. Elżbieta Łukacijewska,

Poseł do Parlamentu Europejskiego spotkała się z młodzieżą Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Andersa w Lesku.

 

W celu przeprowadzenia „Lekcji Europejskiej”, w ramach realizowanego przez Posłankę na Podkarpaciu projektu pt. „Parlament Europejski bez tajemnic”.

Pani Poseł przybliżyła zgromadzonym uczniom historię oraz zasady funkcjonowania Unii Europejskiej oraz wskazała najważniejsze wyzwania, którym musi ona sprostać, zwłaszcza w okresie kryzysu gospodarczego. Ponadto Elżbieta Łukacijewska podzieliła się z młodzieżą swoimi doświadczeniami z pracy, jako członka Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) i związanymi z tym faktem pracami nad budżetem UE na rok 2012 oraz możliwościami jakie stwarza młodym ludziom Unia Europejska.

Cykl lekcji europejskich, realizowany przy współpracy z Podkarpackim Kuratorium Oświaty oraz Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej jest projektem – zainicjowanym przez Elżbietę Łukacijewską Poseł do Parlamentu Europejskiego – realizowanym w ponad 30 podkarpackich szkołach. Spotkania z młodzieżą w swoim podstawowym założeniu mają w sposób przystępny przedstawić dorobek integracji europejskiej, zaprezentować korzyści z niej płynące oraz udzielić jasno sformułowanych i zwięzłych informacji, które unaocznią uczniom bliskość Parlamentu Europejskiego, na co dzień reprezentującego ich jako obywateli UE.

Formuła zajęć oparta o prezentacje multimedialne oraz dyskusję, ma w ciekawy sposób zachęcić młodzież do zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej.

– Doszliśmy do wniosku, że zbyt mało mówi się o UE, o tym co może zrobić dla zwykłego obywatela, jakie są plusy i jakie są problemy, a zwłaszcza mało mówi się o naszej prezydencji. Stąd właśnie pomysł – wyjaśnia Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego.

19-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)