REKLAMA
REKLAMA

Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (ZDJĘCIA, VIDEO)

Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (ZDJĘCIA, VIDEO)

ZAGÓRZ. W bieżącym roku mija 600 lat od powstania pierwszej, pisemnej znanej współcześnie  wzmianki o Zagórzu. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu we współpracy z zagórską Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy Zagórz

chcą uczcić doniosły jubileusz tytułowym przedsięwzięciem realizowanym dzięki dotacji pozyskanej z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse”.

W trwających od kilku miesięcy działaniach uczestniczą lokalni, młodzieżowi liderzy skupieni w większości w Młodzieżowej Radzie Gminy Zagórz. Kilkunastoosobowa grupa bezpośrednich beneficjentów projektu uczestniczyła do tej pory m.in. w warsztatach z zakresu podstaw PR oraz skutecznej współpracy z mediami. W ich trakcie młodzi samorządowcy uczyli się prawidłowego zachowania przed kamerą rekomendując swoich rówieśników do zagrania w tytułowym filmiku promocyjnym. W opracowaniu jest witryna internetowa projektu.

Ostatnim akordem wieńczącym całe przedsięwzięcie jest realizacja Lib – Dub’a inspirowanego jubileuszem 600 – lecia Zagórza. Jest już gotowe demo ścieżki dźwiękowej filmu, które stworzyli: jeden z czołowych polskich muzyków sesyjnych Damian Kurasz oraz koordynator i autor projektu Jerzy Zuba. Utwór będący syntezą rock’a i rapu wymaga jeszcze dopracowania. Poszukiwane są mocne głosy do nagrania części refrenowej utrzymanej w stylistyce stadionowego śpiewu piłkarskich kibiców. Rejestracja zagórskiego Lip – Dub’a  odbędzie  się w budynku zagórskiego domu kultury oraz na przyległym do niego boisku.

Finałowa scena pomyślana w konwencji  kinderbalu z konfetti i serpentynami rozegra się na sali kinowej . W kwestiach technicznych i warsztatowych młodych adeptów sztuki filmowej będą wspierać filmowcy z rzeszowskiej firmy Lion Film znani w Zagórzu z ekologicznego video – klipu  „ZAGÓRSKIE EKO-ROCK’OWANIE”. Wszystkie działania teatralno – taneczne związane z anonsowana tu produkcją zgodziła się koordynować Joanna Pisula – założycielka i animatorka Grupy Teatralnej „TEZA”.

Na wszystkie opisywane tu poczynania przychylnym okiem patrzy Burmistrz Zagórza – Ernest Nowak, inicjator powołania Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz. – Ogromnie cieszy mnie aktywność naszej młodzieży. Spodziewam się, że lip dub, będzie nieszablonową reklamą oficjalnych obchodów jubileuszu  600 – lecia Zagórza, których scenariusz właśnie finalizujemy – informuje gospodarz zagórskiej gminy.

Premiera jubileuszowego klipu nastąpi 5 czerwca podczas imprezy sportowo – rekreacyjnej „Zagórskie Minieuro 2012”. Wszystkich chętnych (muzycy, tancerze, sportowcy, delegacje szkolne, samorządowcy) do uczestnictwa w lip dub’ie serdecznie zapraszamy do prób i finalnego nagrania. Nie ma żadnych limitów wiekowych! Zgłoszenia, sugestie i pytania należy pod adres e-mail: jzuba@zagorz.pl Zapraszamy do współpracy!

Poniżej prezentujemy pierwszą, edukacyjno – historyczną zwrotkę podkładu muzycznego dedykowanego Zagórzowi na jego sześćsetne urodziny.

 

14-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)