REKLAMA
REKLAMA

Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (ZDJĘCIA, VIDEO)

Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza – zróbmy go razem! (ZDJĘCIA, VIDEO)

ZAGÓRZ. W bieżącym roku mija 600 lat od powstania pierwszej, pisemnej znanej współcześnie  wzmianki o Zagórzu. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu we współpracy z zagórską Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy Zagórz

chcą uczcić doniosły jubileusz tytułowym przedsięwzięciem realizowanym dzięki dotacji pozyskanej z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności – „Równać Szanse”.

W trwających od kilku miesięcy działaniach uczestniczą lokalni, młodzieżowi liderzy skupieni w większości w Młodzieżowej Radzie Gminy Zagórz. Kilkunastoosobowa grupa bezpośrednich beneficjentów projektu uczestniczyła do tej pory m.in. w warsztatach z zakresu podstaw PR oraz skutecznej współpracy z mediami. W ich trakcie młodzi samorządowcy uczyli się prawidłowego zachowania przed kamerą rekomendując swoich rówieśników do zagrania w tytułowym filmiku promocyjnym. W opracowaniu jest witryna internetowa projektu.

Ostatnim akordem wieńczącym całe przedsięwzięcie jest realizacja Lib – Dub’a inspirowanego jubileuszem 600 – lecia Zagórza. Jest już gotowe demo ścieżki dźwiękowej filmu, które stworzyli: jeden z czołowych polskich muzyków sesyjnych Damian Kurasz oraz koordynator i autor projektu Jerzy Zuba. Utwór będący syntezą rock’a i rapu wymaga jeszcze dopracowania. Poszukiwane są mocne głosy do nagrania części refrenowej utrzymanej w stylistyce stadionowego śpiewu piłkarskich kibiców. Rejestracja zagórskiego Lip – Dub’a  odbędzie  się w budynku zagórskiego domu kultury oraz na przyległym do niego boisku.

Finałowa scena pomyślana w konwencji  kinderbalu z konfetti i serpentynami rozegra się na sali kinowej . W kwestiach technicznych i warsztatowych młodych adeptów sztuki filmowej będą wspierać filmowcy z rzeszowskiej firmy Lion Film znani w Zagórzu z ekologicznego video – klipu  „ZAGÓRSKIE EKO-ROCK’OWANIE”. Wszystkie działania teatralno – taneczne związane z anonsowana tu produkcją zgodziła się koordynować Joanna Pisula – założycielka i animatorka Grupy Teatralnej „TEZA”.

Na wszystkie opisywane tu poczynania przychylnym okiem patrzy Burmistrz Zagórza – Ernest Nowak, inicjator powołania Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz. – Ogromnie cieszy mnie aktywność naszej młodzieży. Spodziewam się, że lip dub, będzie nieszablonową reklamą oficjalnych obchodów jubileuszu  600 – lecia Zagórza, których scenariusz właśnie finalizujemy – informuje gospodarz zagórskiej gminy.

Premiera jubileuszowego klipu nastąpi 5 czerwca podczas imprezy sportowo – rekreacyjnej „Zagórskie Minieuro 2012”. Wszystkich chętnych (muzycy, tancerze, sportowcy, delegacje szkolne, samorządowcy) do uczestnictwa w lip dub’ie serdecznie zapraszamy do prób i finalnego nagrania. Nie ma żadnych limitów wiekowych! Zgłoszenia, sugestie i pytania należy pod adres e-mail: jzuba@zagorz.pl Zapraszamy do współpracy!

Poniżej prezentujemy pierwszą, edukacyjno – historyczną zwrotkę podkładu muzycznego dedykowanego Zagórzowi na jego sześćsetne urodziny.

 

14-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)