REKLAMA
REKLAMA

MDK na wakacje

SANOK. Sporo atrakcji czeka na wszystkich, którzy zdecydują się skorzystać z wakacyjnej oferty Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. Zajęcia w świetlicy odbywają się codziennie od godziny  10 do 16.

Zajęcia są otwarte, więc każdy zainteresowany może w nich wziąć udział. W ramach świetlicy są organizowane zajęcia plastyczne, taneczne, muzyczne, liczne gry planszowe, stolikowe, oraz pokazy filmowe na dużym ekranie. W placówce znajduje się również sala multimedialna, gdzie najmłodsi mają dostęp do Internetu.

– Dzieci są w bardzo różnym wieku, a grupy zajęciowe w zależności od dnia liczą od 15 do 20 osób – mówi Małgorzata Sudykowska- Harna, nauczycielka prowadząca zajęcia teatralne w placówce. – Jestem tu  od poniedziałku do piątku i każdego dnia poznaje coś nowego. Najbardziej podobają mi się zajęcia plastyczne – mówi Kamila Olbert.

Codziennie odbywają się wycieczki tematyczne. Dzieci odwiedzają miejscowe zakłady pracy, poznają tajniki profesji złotnika, szklarza, ślusarza, zegarmistrza. – Bardzo lubię takie wycieczki. Jutro idziemy do szewca i wreszcie dowiem się czym zajmuje się mój dziadek – mówi Bernardo Balzano, chłopiec uczestniczący w zajęciach.

Atrakcji dla najmłodszych nie brakuje. Ostatnio  organizowana była jednodniowa wycieczka do Tyrawy Wołoskiej. – Nie wykluczamy kolejnych wyjazdów. Na razie w planach jest wspólne wyjście na basen oraz organizacja trzech turniejów piłki nożnej – mówi Agnieszka Rzepka- Barnaś, opiekun świetlicy.

Najbliższy turniej odbędzie się 14 lipca. Szczegółowe informacje na temat rozgrywek znajdują się na stronie internetowej placówki.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

09-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)