REKLAMA
REKLAMA

Moje zmiany moim sukcesem

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok zakończyło realizację projektu „Moje zmiany moim sukcesem”. Środki na ten cel władze miasta pozyskały z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Cztery edycje projektu trwały od 1 kwietnia 2010 r. do grudnia 2012 r.

Projekt „Moje zmiany moim sukcesem” miał na celu aktywizację zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu uzależnienia od alkoholu oraz ich rodzin. Wzięło w nim udział 327 osób, mieszkańców Sanoka oraz gmin: Bukowsko, Komańcza, Sanok, Tyrawa Wołoska, Zarszyn, Besko i Zagórz.

Celem zajęć dla uzależnionych było zwiększenie motywacji uczestników do walki z nałogiem i bezradnością, pokazanie sposobów radzenia sobie z problemami bez sięgania po alkohol, poprzez psychoedukację i indywidualne spotkania z psychologiem oraz terapeutami. Dla osób z ich otoczenia przewidziano zajęcia psychoedukacyjne oraz wsparcie psychologiczne i prawne.

W ramach projektu uczestnicy podnosili także swoje kwalifikacje zawodowe poprzez szereg szkoleń. Skorzystało z nich 105 osób. Największą popularnością cieszyły się: kucharz małej gastronomii, operator wózka jezdniowego, następnie bukieciarstwo/florystyka, kasjer-sprzedawca, obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie, księgowość małych firm, technolog prac wykończeniowych w budownictwie, projektowanie stron www i magazynier.

W ramach projektu uczestnicy korzystali także z doradztwa zawodowego, warsztatów aktywizacji zawodowej, porad prawnych, a także pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej i opiekuna środowiskowego.

Zajęcia odbywały się w Sanoku, w biurze projektu, zlokalizowanym w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym ds. Problemów Alkoholowych w Sanoku, a także w salach udostępnionych przez wójtów i kierowników GOPS-ów w gminach: Bukowsko, Besko oraz Tyrawa Wołoska, za co realizatorzy projektu serdecznie im dziękują.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

20-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)