REKLAMA
REKLAMA

Moje zmiany moim sukcesem

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok zakończyło realizację projektu „Moje zmiany moim sukcesem”. Środki na ten cel władze miasta pozyskały z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Cztery edycje projektu trwały od 1 kwietnia 2010 r. do grudnia 2012 r.

Projekt „Moje zmiany moim sukcesem” miał na celu aktywizację zawodową i społeczną osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu uzależnienia od alkoholu oraz ich rodzin. Wzięło w nim udział 327 osób, mieszkańców Sanoka oraz gmin: Bukowsko, Komańcza, Sanok, Tyrawa Wołoska, Zarszyn, Besko i Zagórz.

Celem zajęć dla uzależnionych było zwiększenie motywacji uczestników do walki z nałogiem i bezradnością, pokazanie sposobów radzenia sobie z problemami bez sięgania po alkohol, poprzez psychoedukację i indywidualne spotkania z psychologiem oraz terapeutami. Dla osób z ich otoczenia przewidziano zajęcia psychoedukacyjne oraz wsparcie psychologiczne i prawne.

W ramach projektu uczestnicy podnosili także swoje kwalifikacje zawodowe poprzez szereg szkoleń. Skorzystało z nich 105 osób. Największą popularnością cieszyły się: kucharz małej gastronomii, operator wózka jezdniowego, następnie bukieciarstwo/florystyka, kasjer-sprzedawca, obsługa obrabiarek sterowanych numerycznie, księgowość małych firm, technolog prac wykończeniowych w budownictwie, projektowanie stron www i magazynier.

W ramach projektu uczestnicy korzystali także z doradztwa zawodowego, warsztatów aktywizacji zawodowej, porad prawnych, a także pomocy asystenta osoby niepełnosprawnej i opiekuna środowiskowego.

Zajęcia odbywały się w Sanoku, w biurze projektu, zlokalizowanym w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym ds. Problemów Alkoholowych w Sanoku, a także w salach udostępnionych przez wójtów i kierowników GOPS-ów w gminach: Bukowsko, Besko oraz Tyrawa Wołoska, za co realizatorzy projektu serdecznie im dziękują.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

20-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)