REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nagrody Burmistrza, Rady Miasta i RIG rozdane (VIDEO HD)

SANOK: Nagrody Burmistrza, Rady Miasta i RIG rozdane (VIDEO HD)

SANOK. Tradycyjnie, jak co roku rozdano Nagrody Burmistrza Miasta Sanoka, Rady Miasta oraz Regionalnej Izby Gospodarczej. Uroczystego wręczenia dokonano podczas gali, odbywającej się w ramach Dni Sanoka, która miała miejsce w Sanockim Domu Kultury, 22 czerwca br.

Od kilku lat Kapituła Honorowa Burmistrzów Sanoka, na mocy uchwały Rady Miasta Sanoka, przyznaje honorowe wyróżnienia – Nagrody Burmistrza. W tym roku uhonorowała 10 osób w dwóch dziedzinach: przedsiębiorczości i społecznej aktywności na rzecz miasta.
– W polskich samorządach, gdzie życie toczy się swoim codziennym torem, trzeba znaleźć czas na to, aby docenić czy to firmy, czy osoby prywatne, którzy znajdują chęci i możliwości finansowe, aby pomagać miastu w działalności społecznej, w różnych akcjach na rzecz środowiska lokalnego. Nie inaczej dzieje się w naszym mieście. Nagrodami Burmistrza Sanoka możemy uhonorować tych, którzy działają w dziedzinie przedsiębiorczości, a także społeczników – mówi Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

I. W dziedzinie społecznej aktywności na rzecz miasta Nagrody Burmistrza otrzymali:
1. Ochotnicza Straż Pożarna Sanok Olchowce
2. Adam Baszak – działacz społeczny
3. Zygmunt Pasek – współzałożyciel Sanockiej Fundacji Ochrony Zdrowia
4. Polski Czerwony Krzyż – Zarząd Rejonowy w Sanoku
5. Związek Sybiraków Koło Terenowe w Sanoku – nagrodę odebrał prezes koła Mieczysław Brekier

II. W dziedzinie przedsiębiorczości:
1. Trans NG Sanok sp. z o.o.
2. P.P.U.H. „DO – MET” Dominik Wyciszkiewicz
3. Firma DECOR PRESTIGE Ryszard Radwański
4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sanoku
5. Przedsiębiorstwo Turystyczno-Handlowe AVANTI

Nagrodami Burmistrza uhonorowano także trenerów i działaczy sportowych za ich zaangażowanie na rzecz rozwoju kultury fizycznej i sportu w  mieście Sanoku.

Nagrody Burmistrza dla trenerów i działaczy sportowych otrzymali:
Józef Konieczny, Zygmunt Wójcik, Ryszard Karaczkowski, Jerzy Hućko, Bronisław Krawiec, Romuald Kaszubowicz, Edward Koźma, Tadeusz Mleczko, Tomasz Florczak, Małgorzata Baran, Piotr Krysiak.

Nagrody przyznała także Rada Miasta Sanoka, doceniając szczególne osiągnięcia w dziedzinie „Kultura i Sztuka”. Nagrody Miasta Sanoka otrzymały 4 osoby, wytypowane na wniosek Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Sanoka. W kategorii upowszechnianie kultury i sztuki – Nagrodę Miasta Sanoka otrzymali: Angela Gaber i Tomasz Chomiszczak, zaś w kategorii twórczość artystyczna – zakres muzyka: Konrad Oklejewicz i Tomasz Sowa.

Swoje wyróżnienia wręczyła także Regionalna Izba Gospodarcza w Sanoku. Od 14 lat Regionalna Izba Gospodarcza, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Sanoku powołują Kapitułę Regionalnego Konkursu Promocyjnego, która przyznaje Godła: Firma Roku Ziemi Sanockiej, Produkt Roku Ziemi Sanockiej oraz Człowiek Roku. Nagrody, które odbierają wyróżnione firmy są wyrazem uznania dla nich samych, a także dowodem na dostrzeganie ich dokonań przez samorządy lokalne i regionalne instytucje około biznesowe.

Nagrody w kategorii Firma roku otrzymały:
– firma Fallklandy
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Czepiel Grzegorz

Wyróżnienia w kategorii produkt roku otrzymały
– Firma Techno – Drew za produkt: krzesła massimo
– Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej za produkt: „Bieszczady z okna wagonu kolejki”

Godło Firma Roku Ziemi Sanockiej 2012 otrzymał: Zakład Handlowo- Usługowy Marian Wielobób
Godło Produkt Roku Ziemi Sanockiej 2012 otrzymało: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku za produkt: rynek galicyjski
Godło Człowiek Roku Ziemi Sanockiej 2012 otrzymał: Marian Cyrek za wkład w promocję i rozwój gospodarczy regionu

Uroczystość stała się również okazją do uhonorowania przez przedstawicieli Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Oddział w Drohobyczu „Złotymi Odznakami” Burmistrza Miasta Sanoka – Wojciecha Blecharczyka oraz jego zastępcę – Mariana Kurasza.

Wręczając odznaczenia prezes towarzystwa Adam Aurzecki podkreślił, że jest to wyraz wdzięczności za wzorową współpracę między Sanokiem a Drohobyczem oraz za wsparcie towarzystwa w jego działalności.

Galę uświetniły koncerty w wykonaniu chórów: Gloria Sanociensis i Cantus Animae oraz zespół mandolinistów „Leśne Kwiaty” z Drohobycza.

UM Sanok

25-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)