REKLAMA
REKLAMA

„S…kandal Narodowy”? Co myślisz o przełożeniu meczu Polska – Anglia ? (VIDEO)

Nie milkną echa po wczorajszym odwołaniu spotkania eliminacji do MŚ pomiędzy Polską i Anglią. Z powodu obfitych opadów deszczu, zdecydowano o przełożeniu meczu na dzisiaj (17:00). Jakie jest Twoje zdanie na temat tej sytuacji? Zapraszamy do debaty.

Największe kontrowersje dotyczą dachu Stadionu Narodowego w Warszawie, który mimo niekorzystnej prognozy pogody nie został zamknięty. Negatywne wypowiedzi pojawiły się także po ogłoszeniu decyzji o przełożeniu meczu na środę, na godzinę 17:00. Część kibiców nie będzie mogła ponownie przyjechać do stolicy, ze względu na codzienne obowiązki. Co w tej sytuacji mieli zrobić angielscy kibice, którzy wykupili bilety powrotne? Podobnych pytań jest dużo więcej.

Stanowiska instytucji uczestniczących w organizacji meczu Polska – Anglia:

Narodowe Centrum Sportu:

Narodowe Centrum Sportu informuje, że zgodnie z informacją od organizatora meczu Polska – Anglia, Polskiego Związku Piłki Nożnej, żadna ze stron spotkania nie chciała grać przy zamkniętym dachu. Na zasunięcie dachu muszą zgodzić się delegat meczu, obserwatorzy i drużyny. Żadna ze stron nie chciała jednak takiego rozwiązania.

PZPN:

Komunikat 1: Z powodu ulewy, która zalała murawę Stadionu Narodowego, nie odbył się zaplanowany na dzisiaj mecz Polska – Anglia. Został on przełożony na dzień jutrzejszy (17.10) na godz. 17.00. Decyzję podjął delegat FIFA. Prosimy nie wyrzucać biletów – będą one ważne na jutrzejszy mecz.

Komunikat 2: Zgodnie z przepisami FIFA (FIFA World Cup Brasil 2014, art.20 paragraf 5) decyzję, czy dach stadionu podczas meczu będzie otwarty czy zamknięty, podejmuje delegat FIFA po uzgodnieniu z drużynami i sędzią głównym. Decyzja ta musi być ogłoszona na spotkaniu organizacyjnym przed meczem.

Przed wtorkowym meczem podjęto kroki, aby zamknąć dach stadionu, jednak, jak podało Narodowe Centrum Sportu, w takich warunkach pogodowych nie było to możliwe ze względów technicznych.

Dzisiejszy mecz Polska – Anglia, o godz. 17:00, odbędzie się przy zamkniętym dachu stadionu. Trwają prace nad przygotowaniem boiska na to spotkanie.

Komunikat 3: Odwołany mecz Polska – Anglia (16.10.2012 r.) odbędzie się 17.10.2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie o godz. 17:00 z udziałem publiczności. Kibice mogą wchodzić na stadion od godziny 14:00.

Bilety i zaproszenia na mecz, który nie odbył się wczoraj zachowują ważność, bez względu na stan w jakim się znajdują. Osoby, które same skorzystały z możliwości wydrukowania biletu z systemu kupbilet.pl proszone są o ponowne jego wydrukowanie.

Reklamacje niewykorzystanych biletów będzie można składać w miejscu ich zakupu. Osoby, które kupiły bilet przez stronę www.kupbilet.pl, będą mogły składać reklamacje online. Wszelkie pytania dotyczące reklamacji prosimy kierować na adres e-mail: reklamacje@pzpn.pl. Reklamacje osób, które nie posiadają biletów nie będą uwzględniane.

Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z odwołaniem meczu.

Komunikat 4: Trener Waldemar Fornalik dziękuje polskim kibicom, że wczoraj poświęcili swój czas na przybycie na stadion i za wydane pieniądze na bilety. – Nie my decydujemy kiedy pada. Trzeba  się pogodzić z sytuacją – zauważa z kolei angielski selekcjoner Roy Hodgson. Reprezentanci Polski, zdają sobie sprawę, że nie wszyscy kibice będą mogli przyjść na mecz w środę, ale liczą, że publiczność, mimo rozczarowania we wtorek, będzie dziś ich dwunastym zawodnikiem.

Polska strona chciała przełożyć mecz na 14 listopada, ale nie zgodzili się na to Anglicy. W sukurs Wyspiarzom przyszły przepisy FIFA, które w przypadku niemożności rozegrania meczu, nakazują jego powtórzenie następnego dnia, najpóźniej dwa dni później.

Angielskim kibicom, którzy przyjechali na mecz do Warszawy, podziękował, w imieniu reprezentacji „Trzech Lwów”, Wayne Rooney.

Co Ty myślisz o przełożeniu meczu Polska – Anglia?

Zapraszamy do komentowania.

foto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

17-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)