REKLAMA
REKLAMA

„S…kandal Narodowy”? Co myślisz o przełożeniu meczu Polska – Anglia ? (VIDEO)

Nie milkną echa po wczorajszym odwołaniu spotkania eliminacji do MŚ pomiędzy Polską i Anglią. Z powodu obfitych opadów deszczu, zdecydowano o przełożeniu meczu na dzisiaj (17:00). Jakie jest Twoje zdanie na temat tej sytuacji? Zapraszamy do debaty.

Największe kontrowersje dotyczą dachu Stadionu Narodowego w Warszawie, który mimo niekorzystnej prognozy pogody nie został zamknięty. Negatywne wypowiedzi pojawiły się także po ogłoszeniu decyzji o przełożeniu meczu na środę, na godzinę 17:00. Część kibiców nie będzie mogła ponownie przyjechać do stolicy, ze względu na codzienne obowiązki. Co w tej sytuacji mieli zrobić angielscy kibice, którzy wykupili bilety powrotne? Podobnych pytań jest dużo więcej.

Stanowiska instytucji uczestniczących w organizacji meczu Polska – Anglia:

Narodowe Centrum Sportu:

Narodowe Centrum Sportu informuje, że zgodnie z informacją od organizatora meczu Polska – Anglia, Polskiego Związku Piłki Nożnej, żadna ze stron spotkania nie chciała grać przy zamkniętym dachu. Na zasunięcie dachu muszą zgodzić się delegat meczu, obserwatorzy i drużyny. Żadna ze stron nie chciała jednak takiego rozwiązania.

PZPN:

Komunikat 1: Z powodu ulewy, która zalała murawę Stadionu Narodowego, nie odbył się zaplanowany na dzisiaj mecz Polska – Anglia. Został on przełożony na dzień jutrzejszy (17.10) na godz. 17.00. Decyzję podjął delegat FIFA. Prosimy nie wyrzucać biletów – będą one ważne na jutrzejszy mecz.

Komunikat 2: Zgodnie z przepisami FIFA (FIFA World Cup Brasil 2014, art.20 paragraf 5) decyzję, czy dach stadionu podczas meczu będzie otwarty czy zamknięty, podejmuje delegat FIFA po uzgodnieniu z drużynami i sędzią głównym. Decyzja ta musi być ogłoszona na spotkaniu organizacyjnym przed meczem.

Przed wtorkowym meczem podjęto kroki, aby zamknąć dach stadionu, jednak, jak podało Narodowe Centrum Sportu, w takich warunkach pogodowych nie było to możliwe ze względów technicznych.

Dzisiejszy mecz Polska – Anglia, o godz. 17:00, odbędzie się przy zamkniętym dachu stadionu. Trwają prace nad przygotowaniem boiska na to spotkanie.

Komunikat 3: Odwołany mecz Polska – Anglia (16.10.2012 r.) odbędzie się 17.10.2012 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie o godz. 17:00 z udziałem publiczności. Kibice mogą wchodzić na stadion od godziny 14:00.

Bilety i zaproszenia na mecz, który nie odbył się wczoraj zachowują ważność, bez względu na stan w jakim się znajdują. Osoby, które same skorzystały z możliwości wydrukowania biletu z systemu kupbilet.pl proszone są o ponowne jego wydrukowanie.

Reklamacje niewykorzystanych biletów będzie można składać w miejscu ich zakupu. Osoby, które kupiły bilet przez stronę www.kupbilet.pl, będą mogły składać reklamacje online. Wszelkie pytania dotyczące reklamacji prosimy kierować na adres e-mail: reklamacje@pzpn.pl. Reklamacje osób, które nie posiadają biletów nie będą uwzględniane.

Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z odwołaniem meczu.

Komunikat 4: Trener Waldemar Fornalik dziękuje polskim kibicom, że wczoraj poświęcili swój czas na przybycie na stadion i za wydane pieniądze na bilety. – Nie my decydujemy kiedy pada. Trzeba  się pogodzić z sytuacją – zauważa z kolei angielski selekcjoner Roy Hodgson. Reprezentanci Polski, zdają sobie sprawę, że nie wszyscy kibice będą mogli przyjść na mecz w środę, ale liczą, że publiczność, mimo rozczarowania we wtorek, będzie dziś ich dwunastym zawodnikiem.

Polska strona chciała przełożyć mecz na 14 listopada, ale nie zgodzili się na to Anglicy. W sukurs Wyspiarzom przyszły przepisy FIFA, które w przypadku niemożności rozegrania meczu, nakazują jego powtórzenie następnego dnia, najpóźniej dwa dni później.

Angielskim kibicom, którzy przyjechali na mecz do Warszawy, podziękował, w imieniu reprezentacji „Trzech Lwów”, Wayne Rooney.

Co Ty myślisz o przełożeniu meczu Polska – Anglia?

Zapraszamy do komentowania.

foto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

17-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)