REKLAMA
REKLAMA

Nie dla wszystkich paczki, bony i gotówka na święta

SANOK / PODKARPACIE. Pracownicy Urzędu Miasta w Sanoku w tym roku nie otrzymają świadczeń pieniężnych z okazji świąt Bożego Narodzenia. W Starostwie Powiatowym jeszcze nie zapadła decyzja o wysokości świadczenia gotówkowego, ale pracownicy mogą liczyć, że wpadnie im do kieszeni po około 300 zł.

W sanockich zakładach pracy jest różnie, w niektórych prezenty świąteczne będą biedne, w innych droższe.

Dorota Mękarska

W Stomilu paczki i gotówka
W Stomilu Sanok pracownicy działu socjalnego temat podarunków dla dzieci i świadczeń przedświątecznych mają zapięty na ostatni guzik. Już w najbliższy piątek do zakładu przybędzie Św. Mikołaj, który rozda dzieciom pracowników 800 paczek.  Otrzymają je wszystkie dzieci w wieku  od 2 do 14 lat.  Koszt jednej paczki oszacowany jest na około 100 zł. Dla dzieci pracowników o mniejszych dochodach ta wartość wzrośnie  o 20 procent. – W skali firmy jest to 6 – 7 procent załogi – informuje Janusz Grządziel ze Stomilu Sanok.
W paczkach dzieci znajdą głównie słodycze i to w całkiem sporych ilościach. Paczki będą ważyć po 3 kg każda, a te droższe 4 kg.
To nie koniec świątecznych prezentów w Stomilu. Pracownicy otrzymają gotówkę w średniej  kwocie około 200 zł. Ostatecznej wysokości świadczenia gotówkowego zarząd jeszcze nie zatwierdził. – Wypraktykowaliśmy, że ze świadczeń gotówkowych pracownicy są bardziej zadowoleni, niż z bonów towarowych, gdyż połowa naszej załogi pochodzi spoza Sanoka.  Dzięki gotówce pracownicy mogą robić zakupy w sklepach, które lubią i które stosują promocje – dodaje Grządziel.
Ze świadczeń gotówkowych wyłączeni są najwyżej wynagradzani pracownicy Stomilu. Jest to kilkadziesiąt osób w skali firmy.

PASS-POL robi najdroższe prezenty
W firmie PASS-POL pracownicy będą mieli bogatsze święta.  Załoga, składająca się z  ponad 1920 osób, otrzyma świadczenie gotówkowe w wysokości od 400 do 700 zł, w zależności od dochodu. Firma nie zapomniała o emerytach i rencistach, którzy otrzymają po 250 zł i chałupnikach, którzy przed świętami dostaną premię specjalną po 200 zł. Firma rozda też ponad 1200 paczek dla dzieci o wartości 50 zł każda. Dodatkowo zakład funduje paczki dla wychowanków Domu Dziecka w Sanoku.

W Autosanie może coś kapnie na koniec roku
Niestety, pracownicy Autosanu mogą pozazdrościć tylko zatrudnionym w innych zakładach pracy w Sanoku. Na razie zarząd firmy nie podjął decyzji w sprawie świadczeń socjalnych, gdyż wszystko uzależnione jest od realizacji kontraktów na autobusy. – Jeśli będą jakieś pieniądze, to dopiero przed świętami – usłyszeliśmy w Dziale Socjalnym w Autosanie.

W magistracie i szpitalu skromnie
W Urzędzie Miasta w Sanoku pracownicy już wiedzą, że będą musieli zadowolić się tylko świątecznymi życzeniami od burmistrza. Dzieci pracowników otrzymają natomiast paczki o wartości około 80 zł każda.
Podobne plany są w sanockim szpitalu. Pracownicy nie otrzymają ani gotówki, ani bonów, gdyż korzystali z dofinansowania do wczasów „ pod gruszą”. Paczki „mikołajkowe”, o średniej wartości 94 zł, trafią do 360 dzieci.

W starostwie będzie 300 zł?
Dla dzieci pracowników Starostwo Powiatowe w Sanoku organizuje w MDK zabawę „mikołajkową” w dniu 6 grudnia. Podczas zabawy Św. Mikołaj rozda paczki ze słodyczami, oszacowane na 70 zł.  Jeszcze dokładnie nie wiadomo, na jaką kwotę będzie ustalona wysokość świadczenia pieniężnego, ale zgodnie z zapowiedziami, ma to być około 300 zł.

W muzeach jest różnie
W Muzeum Historycznym w Sanoku nie ma w ogóle funduszu świadczeń socjalnych. Pracownikom wypłacane są tylko świadczenia urlopowe, więc o jakichkolwiek bonach, gotówce, czy paczkach na święta nie ma mowy.

65 pracowników Muzeum Budownictwa Ludowego otrzyma gotówkę, w średniej kwocie około 200 zł. Natomiast ich dzieci na Św. Mikołaja zostaną obdarowane paczkami za 50 zł każda.

W „Nafcie” czekają na decyzję zarządu
Co roku staramy się, by dzieci pracowników dostały paczki, bo wiadomo dzieci rzecz święta –  podkreśla Mariusz Sołtys, kierownik Działu Świadczeń Pracowniczych i Administracji w sanockim Oddziale PGNiG. – Natomiast, co do innych gratyfikacji dla pracowników, to czekamy na decyzję zarządu w Warszawie.

foto: sxc.hu

28-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)