REKLAMA
REKLAMA

Niebezpieczne niebieskie pigułki nie trafią na rynek

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celnej z przemyskiego Urzędu Celnego, obsługujący obrót przesyłek pocztowych w trakcie rewizji paczki pocztowej wykryli 280 niebezpiecznych tabletek leku stosowanego w leczeniu zaburzeń erekcji.

Niebieskie pigułki zostały wysłane z Indii do Polski – ich odbiorcą miał być mieszkaniec Podkarpacia.  Nadawca paczki nie podał swojego adresu, natomiast odbiorca przesyłki wezwany do przedstawienia pozwolenia na import leków oraz faktury stwierdził, że nie zamawiał w Indiach żadnych leków.

Funkcjonariusze Służby Celnej ustalili, że zatrzymany specyfik o nazwie ZENEGRA 100, stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji nie figuruje w Urzędowym  Wykazie Produktów Leczniczych Dopuszczonych do Obrotu na terytorium RP, tym samym jego spożycie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia.  Podejrzenia celników potwierdził Podkarpacki Wojewódzki Inspektor  Farmaceutyczny w Rzeszowie a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.

Jednym z elementów misji Służby Celnej jest ochrona społeczeństwa i środowiska przed zagrożeniami. Takim zagrożeniem może być niekontrolowany napływ szkodliwych lub niebezpiecznych towarów. W ramach kontroli ograniczeń pozataryfowych podkarpaccy funkcjonariusze Służby Celnej już po raz kolejny zatrzymali niebezpieczny dla zdrowia lek. Poprzednie wykrycie miało miejsce w grudniu 2011r. kiedy to również w przesyłce pocztowej celnicy znaleźli 290 kapsułek niebezpiecznego preparatu na odchudzanie.

Edyta Chabowska
Wieloosobowe Stanowisko Komunikacji Społecznej

29-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)