REKLAMA
REKLAMA

Nowa łódź dla komendy w Lesku (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Nowa łódź patrolowa będzie służyć funkcjonariuszom z KPP w Lesku, na którego terenie znajduje się największy w tej części Polski sztuczny zbiornik wodny – Jezioro Solińskie.

Łódź Parker 650 wykorzystywana będzie m.in. w czasie akcji ratunkowych. Dzięki takiemu sprzętowi, policjanci skutecznie wspomogą też inne służby, chociażby w czasie usuwania skutków powodzi. Jednostka wyposażona jest w zabudowany silnik wysokoprężny o mocy 170 KM. Ma też ogrzewaną kabinę, w której przewidziano miejsca dla 4 osób, a także w wyposażenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po zbiornikach wodnych, m.in. system sygnalizacji uprzywilejowania oparty na technologii LED, echosondy, światła nawigacyjne, instalację łączności radiowej, kamizelki ratunkowe, komplet lin (cumowniczych, holowniczych itd.), koło ratunkowe, komplet wioseł i kotwicę.

Nowe łodzie to dla policjantów pełniących służbę na wodzie niezwykle cenna pomoc w codziennej pracy. Świetnie wyszkoleni funkcjonariusze, działają jeszcze szybciej i skuteczniej jeśli do swojej dyspozycji mają najnowocześniejszy sprzęt. Zakup został sfinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: KWP

29-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)