REKLAMA

Nowa rolba dla MOSiR-u

SANOK. Już niedługo zasoby sprzętowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku powiększą się o kolejną rolbę – maszynę do przygotowania lodu.

Urządzenie udało się uzyskać od Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego dzięki determinacji i staraniom władz: sanockiego MOSiR-u oraz Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa w Sanoku.

W Sanoku niezwykłą popularnością cieszą się dyscypliny sportu uprawiane na lodzie: hokej, łyżwiarstwo, a raz w roku odbywają się tu mistrzostwa świata w Ice Racingu. W hali Arena Sanok lód mrożony jest niemal cały rok, więc odpowiedni sprzęt do jego przygotowania jest bardzo ważny.

Pozyskana rolba – model Zamboni 500 będzie już czwartą z posiadanych przez sanocki MOSiR, a trzecią od 2005 roku. Najnowsza to rolba WM Evolution z podgrzewaną kabiną, pełną automatyką i pneumatyką, komfortem prowadzenia, wieloma funkcjami do przygotowania lodu na torze lodowym ,,Błonie’’. Druga, tej samej firmy, także nowa, pracuje na Arenie Sanok nieprzerwanie od 7 lat. Trzecia to 38 letnia Desterola, która nadaje się tylko na tor lodowy jako wsparcie dla WM Evolution.  Przygotowywana jest ona co roku do sezonu zimowego przez doświadczonych pracowników MOSiR-u odpowiedzialnych za ten sprzęt.

– Dlatego też pozyskana maszyna, choć używana, pozwoli nam zabezpieczyć ciągłość przygotowań lodu w razie nieoczekiwanych awarii już posiadanej rolby na obiekcie Arena Sanok. Nowe maszyny psują się również i to w najmniej oczekiwanym momencie i nie mamy na to wpływu. Tym bardziej, że skończyła się już dla niej gwarancja. Więc chcemy takie ryzyko zminimalizować. W innym obszarze – posiadanie drugiej rolby przygotowanej do pracy w Arenie Sanok, pozwoli nam spełnić kryteria regulaminowe IIHF i ISU, czyli międzynarodowych federacji hokeja na lodzie i łyżwiarskiej – short track, w momencie organizacji imprez o randze mistrzowskiej. Jest jeszcze jeden aspekt; finansowy, rolbę możemy zawsze wynająć innym ośrodkom sportowym, które będą takiego wsparcia potrzebowały – mówi dr Damian Delekta, dyrektor MOSiR Sanoka, który wraz z Romualdem Kaszubowiczem, prezesem POZŁSiW pozyskali nową rolbę.

Agnieszka Frączek

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

03-10-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.