REKLAMA
REKLAMA

O kulturze i inwestycjach

POWIAT SANOCKI. Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych odwiedziła Sanok. Bożena Czaja wspólnie ze starostą sanockim Sebastianem Niżnikiem i burmistrzem Zagórza Ernestem Nowakiem zwiedziła sanockie muzea.

Pani prezes gościła w naszym powiecie w związku z wczorajszym podpisaniem umowy na  budowę fabryki w Zagórzu przez japońską firmę TRI. Dzisiaj w drodze do Warszawy wstąpiła do Sanoka. W Muzeum Historycznym zachwycała się bogatym zbiorem ikon i dziełami Beksińskiego, w skansenie była pod wrażeniem Rynku Galicyjskiego. Spotkanie było również okazją do rozmów o kolejnych inwestycjach.

Mamy zapewnienie, że pani prezes będzie wspierać dalszy rozwój zagórskiej strefy ekonomicznej, wiemy też, że  niebawem pojawi się tam kolejny inwestor. Liczę więc na to, że przez współpracę z Agencją, w powiecie sanockim inwestować będzie więcej nowych firm. Cieszymy się też bardzo z sukcesu burmistrza Zagórza, jakim jest ściągnięcie do miasta firmy TRI Poland, która da zatrudnienie ponad dwustu osobom  – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pomaga inwestorom wejść na polski rynek oraz w najlepszy sposób wykorzystać istniejące na nim możliwości. Przeprowadza inwestorów przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu, wspiera także firmy, które już działają w Polsce.

Oferuje szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji, pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz dostawców, jak również lokalizacji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

02-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)