REKLAMA
REKLAMA

O kulturze i inwestycjach

POWIAT SANOCKI. Wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych odwiedziła Sanok. Bożena Czaja wspólnie ze starostą sanockim Sebastianem Niżnikiem i burmistrzem Zagórza Ernestem Nowakiem zwiedziła sanockie muzea.

Pani prezes gościła w naszym powiecie w związku z wczorajszym podpisaniem umowy na  budowę fabryki w Zagórzu przez japońską firmę TRI. Dzisiaj w drodze do Warszawy wstąpiła do Sanoka. W Muzeum Historycznym zachwycała się bogatym zbiorem ikon i dziełami Beksińskiego, w skansenie była pod wrażeniem Rynku Galicyjskiego. Spotkanie było również okazją do rozmów o kolejnych inwestycjach.

Mamy zapewnienie, że pani prezes będzie wspierać dalszy rozwój zagórskiej strefy ekonomicznej, wiemy też, że  niebawem pojawi się tam kolejny inwestor. Liczę więc na to, że przez współpracę z Agencją, w powiecie sanockim inwestować będzie więcej nowych firm. Cieszymy się też bardzo z sukcesu burmistrza Zagórza, jakim jest ściągnięcie do miasta firmy TRI Poland, która da zatrudnienie ponad dwustu osobom  – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych pomaga inwestorom wejść na polski rynek oraz w najlepszy sposób wykorzystać istniejące na nim możliwości. Przeprowadza inwestorów przez wszystkie niezbędne procedury administracyjne oraz prawne występujące w trakcie realizacji projektu, wspiera także firmy, które już działają w Polsce.

Oferuje szybki dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej otoczenia gospodarczo-prawnego inwestycji, pomoc w znalezieniu odpowiednich partnerów oraz dostawców, jak również lokalizacji.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

02-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)