REKLAMA
REKLAMA

Odprawa graniczna kibiców na mecz Portugalia – Niemcy we Lwowie (ZDJĘCIA)

EURO 2012: Z soboty na niedzielę (9-10 czerwca), w związku z rozgrywanym meczem we Lwowie Niemcy – Portugalia, granice na Podkarpaciu przekroczyło łącznie prawie 10 tysięcy kibiców. Z Polski wyjechało na Ukrainę 6,5 tys., a po zakończonych rozgrywkach, nocą, wróciło do Polski ponad 3 tys. osób.

Kibice byli odprawiani na zielonym pasie Euro 2012 przez polskie i ukraińskie służby graniczne w jednym miejscu. Zatrzymywali się do kontroli granicznej tylko jeden raz. Służby graniczne stosowały wobec kibiców maksymalnie uproszczone procedury kontrolne. W związku z ruchem kibiców na granicy nie odnotowano żadnych incydentów. Siedemdziesiąt procent kibiców to obywatele Niemiec, a ok. 500 kibiców to Portugalczycy. Pozostali to kibice z Polski, Danii, Włoch i inni .

Głównym środkiem transportu, którym przemieszczali sie kibice były samochody osobowe: odprawiono 1826 pojazdów z 4,5 tys. kibiców, następnie autokary: 45 z 1500 pasażerami oraz w pociągach Przemyśl – Lwów przemieściło sie 522 osóby.

Dla polskich służb granicznych na Podkarpaciu szczególnie ważny będzie również 13 i 17 czerwca, kiedy na stadionie we Lwowie będą grać Dania z Portugalią (środa 13-go) i Dania z Niemcami (niedziela 17-go).

Rzecznik Prasowy BOSG

11-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)