REKLAMA
REKLAMA

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpacie 2013”

SANOK. Ministerstwo Sportu powierzyło Podkarpaciu zorganizowanie w przyszłym roku zawodów finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpacie 2013”. Sanok stanie się jednym z miast

, w których odbywać się będą konkurencje łyżwiarskie i hokejowe.

Olimpiada rozpocznie się 1 lutego, a zakończy się 3 marca 2013 roku. Organizacją olimpiady w części sanockiej zajmie się Podkarpacki Okręgowy Związek Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa oraz Podkarpacki Okręgowy Związek Hokeja, zaś Komitet Organizacyjny powoła Burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk. W Sanoku konkurencje w łyżwiarstwie szybkim na torze długim i krótkim oraz mecze hokejowe odbywać się będą na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Powołana celem organizacji olimpiady Podkarpacka Wojewódzka Federacja Sportu stara się o dofinansowanie zadania z budżetu Województwa Podkarpackiego. Wstępny koszt organizacji imprezy oraz zgodnego z wymogami zawodów doposażenia obiektów sportowych, na których odbywać się będą konkurencje, to prawie 1,5 mln zł.
– Najważniejsze jest to, że wszystkie sprzęty, które kupimy w ramach przygotowań do zawodów oraz prace adaptacyjne, jakie wykonamy będą służyły lokalnej społeczności i zostaną na stanie obiektów po zakończeniu olimpiady – mówi Romuald Kaszubowicz, prezes POZŁSiW oraz członek Federacji.

Dla Sanoka planowany jest zakup: elektronicznego pomiaru czasu z elektroniczną tablicą wyników, elektronicznego pomiaru czasu z systemem sędziego video, materace ochronne na tor lodowy, oprogramowanie do pomiaru czasu, wszystko za kwotę prawie 470 tys. zł.
Na Podkarpaciu konkurencje odbywać się będą również w Dębicy (curling, łyżwiarstwo figurowe), Ustrzykach Dolnych (narciarstwo alpejskie, snowboard) i w Ustjanowej (narciarstwo klasyczne – biegi). W olimpiadzie weźmie udział 822 zawodników: dzieci i młodzież z całej Polski, 175 trenerów, 237 sędziów.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

02-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)