REKLAMA
REKLAMA

Okradziono domek letniskowy w Załużu. Straty sięgają 4 tys. zł.

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj doszło do włamania i kradzieży cennych przedmiotów z wnętrza domku w Załużu. Straty sięgają 4 tys. zł.. Policja apeluje do właścicieli i użytkowników domków letniskowych i altan aby prawidłowo zabezpieczyli je przed zimą.

Wczoraj, 61-letnia mieszkanka powiatu sanockiego poinformowała o włamaniu do domku letniskowego w miejscowości Załuż. Sprawcy włamali się do środka i ukradli radio, telewizor, posąg betonowy, przedłużacze elektryczne, odkurzacze oraz alkohol. Pokrzywdzona straty wycenila na kwotę 4 tys. zł. Ponadto włamywacze wybili szybę w oknie sąsiedniego domku, weszli do środka, jednak niczego nie zabrali.

Policja apeluje do właścicieli oraz użytkowników domków letniskowych i altan o prawidłowe ich zabezpieczenie przed zbliżającym się okresem zimowym. Mroźna pora roku to czas, w którym rzadziej odwiedzamy domki letniskowe i altany. Taka sytuacja sprzyja włamywaczom, którzy wykorzystując nieobecność w nich ludzi kradną z wnetrza cenne przedmioty i urządzenia. Często powodując duże straty finansowe.

Prośba dotyczy zabezpieczenia wejść do budynków pod kątem włamań oraz ulokowania cennego sprzętu w miejscach niedostepnych dla obcych. Warto też zastanowić się czy na okres zimy, w miarę możliwości, nie przenieść urządzeń w miejsca, nad którymi ciagle sprawujemy nadzór.

KPP Sanok

23-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)