REKLAMA
REKLAMA

Oni to wiedzą: „Warto być dobrym”! Podsumowanie akcji w Bukowsku

BUKOWSKO. W Zespole Szkół w Bukowsku odbyło się podsumowanie akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła”. Głównym celem tej kampanii edukacyjnej było propagowanie postaw prospołecznych i nauka poszanowania uczuć i praw innych ludzi.

Akcja „Warto Być Dobrym” to największa, interdyscyplinarna kampania edukacyjna w Polsce, kreująca u dzieci dobre postawy, ucząca poszanowania dla innych ludzi, ich uczuć i praw, a także premiująca zachowania prospołeczne.

Miała ona charakter konkursu, w którym uczniowie „rywalizowali” w swoich dobrych uczynkach. Na zajęciach dzieci dowiedziały się wszystkiego o konkursie i warunkach uczestnictwa. Nauczyciele informowali też o właściwych wzorach postaw – dlaczego warto być dobrym dla innych i jak można pomagać rodzinie, sąsiadom, społeczności lokalnej i całemu światu.

17 czerwca 2012r. podczas festynu z okazji Dnia Rodziny, spośród finalistów został wylosowany zwycięzca. Najlepszy okazał się uczeń klasy IIIa Publicznego Gimnazjum w Bukowsku Bartosz Łabaj, który otrzymał rower, a pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenia – książki oraz tytuł członka OKI Klubu – klubu skupiającego dzieci, które w trakcie roku wywiązały się z warunków konkursu.

Jesteśmy pewni, że w przyszłym roku szkolnym klub OKI-ego znacznie zwiększy liczbę członków, ponieważ akcja czynienia dobra cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów.

Koordynatorem akcji w ZS Bukowsko była pani pedagog szkolny Marta Sitarz.

20-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)