REKLAMA
TORUS

OTRZYMALIŚMY : „Miejsce gwałciciela , mordercy i innego przestępcy jest w Domu Wczasowym” ?

Szanowni Państwo!
Funkcjonariusze i pracownicy Służby Więziennej z oburzeniem przyjęli uzasadnienie projektu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości zmieniającego rozporządzenie w sprawie umundurowania funkcjonariuszy Służby Więziennej, czyli…

…jak finansuje się osoby pozbawione wolności kosztem funkcjonariuszy. I to dosłownie, bo jak wynika z uzasadnienia w/w projektu  cyt.”…W związku z występującym od szeregu lat niedoszacowaniem budżetu więziennictwa, środki finansowe uzyskane w wyniku wejścia w życie przedmiotowego rozporządzenia przeznaczone zostaną na sfinansowanie wydatków budżetowych związanych z zapewnieniem odpowiednich warunków bytowych osobom osadzonym w zakładach karnych i aresztach śledczych….”

Chciałoby się powiedzieć, że autor projektu (Ministerstwo Sprawiedliwości) ma poczucie humoru w iście barejowskim stylu, lecz niestety to „fakt autentyczny”, a zaoszczędzone pieniążki będą (dzięki nowelizacji kolejnego rozporządzenia MS w sprawie warunków bytowych osób pozbawionych wolności) przeznaczone na zakup mydełek, szamponów, etc dla naszych podopiecznych… przecież warunki funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej nie wymagają poprawy…

Projekt rozporządzenia można znaleźć  pod poniższym linkiem:
http://www.nszzfipw.org.pl/download/projekty/projekt_umund_2012.pdf

Oto tylko niektóre wypowiedzi oburzonych pracowników więziennictwa które w ostatnim czasie ukazały się na jednym z forów internetowych pracowników i funkcjonariuszy Służby Więziennej:

za zaoszczędzone grosze z naszych mundurków poprawić osadzonym warunki bytowe? Szlag człowieka trafia, gdzie są kamizelki nożo igło i kulo odporne, rękawice wysokiej klasy do przeszukiwań osobistych, strzelania z prawdziwego zdarzenia, szkolenia z samoobrony, wyposażenia, wyposażenie, wygodne i funkcjonalne umundurowanie, krew mnie zaraz zaleje, gdzie mata rozum jeśli w ogóle go macie.

Miejsce gwałciciela , mordercy i innego przestępcy jest w wiezieniu a nie w Domu Wczasowym jak chce stworzyć za moje pieniądze i Całego Społeczeństwa.

Minister Sprawiedliwości. Jak chce to niech przeznacza swoją wysoką gażę na kryminały.

Nie jedna rodzina zastanawia się za co wyżywić dzieci i się utrzymać a Naszym podopiecznym brakuje tylko ptasiego mleczka! zbliżają się święta może je dostaną!

Dlaczego związek tak potulnie się na to wszystko godzi? Musimy przeciwstawić się tym absurdom, wpisujcie proszę to co widzicie wokół siebie te wszystkie nieprawidłowości, niech związek jako nasi przedstawiciele zajmuje ostre jednoznaczne stanowisko niech nas reprezentuje i o nas walczy, sami w pojedynkę niezorganizowani nie mamy żadnych szans

To co się dzieje w naszych jednostkach to co się teraz dzieje już przechodzi wszelkie granice… przełożeni włażą nam na głowę a na ich głowy jeszcze osadzeni… zwykły funkcjonariusz tego ciężaru nie wytrzyma, ten balon w końcu pęknie ale wtedy będzie już za późno.

Z przykrością czytam nasz nowy projekt rozporządzenia mundurowego, tak samo jak z przykrością czytałem projekt rozporządzenia w sprawie warunków bytowych, czy też słucham o projektach w sprawie nowych regulaminów odbywania kary pozbawienia wolności i TA. Funkcjonariuszom nie zabiera się przywilejów. FUNKCJONARIUSZOM ZABIERA SIĘ NALEŻNOŚCI. Odebrano już nam trzewiki – niezbędne do brodzenia w śniegach i pozostawiono tylko niskie czółenka – a szanowni PANOWIE OSADZENI mają prawo otrzymać trzewiczki. Funkcjonariuszom zabierają nauszniki, a SZANOWNYM PANOM OSADZONYM dają czapki zimowe. Funkcjonariuszom zabierają mundur letni – pozostawiając grubą „gabardynę”, a SZANOWNYM PANOM OSADZONYM niedługo będziemy montować klimatyzację w celach. O planach dotyczących obowiązkowego wprowadzenia do jadłospisu ciepłej kolacji lub śniadania aż nie chce się wspominać.

Ja osobiście skończyłem z milczeniem. To co wyprawiają nasi wyżsi przełożeni już przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości ludzkiej. Kontaktuję się w najbliższym czasie ze środkami masowego przekazu celem przekazania im jak to przestępcy mają się „źle” w swoich sanatoriach, które nie wiedzieć czemu jeszcze są nazywane więzieniami. Niech ludzie (społeczeństwo) dowie się co dzieje się za murami, niech w końcu spojrzy naszymi oczami na tą niesprawiedliwość jaka istnieje w stosunku przestępca-społeczeństwo.

Ludzie zajmujący prominentne stanowiska w MS nie mają zielonego pojęcia o warunkach w jakich pracują f-sze SW czy tylko udają i robią dobrą minę do złej gry? Przecież osadzeni i tak mają o wiele za dobrze!

Gdybym mógł tak naprawdę powiedzieć co czuję to byłoby tu samo piii piii piii pii za niecenzuralne słowa. Oszczędności z mundurów pójdą na poprawę warunków osadzonym – to jakaś kpina. A my dalej będziemy siedzieć w tych obskurnych dyżurkach, wydzielać sobie papier, ołówek i długopis kupować samemu, o rękawiczkach ochronnych nie wspomnę. Niech zgadnę – następny projekt dotyczyć będzie zlikwidowania pomocy mieszkaniowej funkcjonariuszom i zastąpienie jej pomocą na zakup lokalu mieszkalnego opuszczającym zakład karny.

Jest to oburzające iż Rząd chce oszczędzać na funkcjonariuszach, którzy stoją na straży bezpieczeństwa tego kraju i zapewniają ochronę społeczeństwa przed przestępcami, natomiast chęć przeznaczenia zaoszczędzonych kwot na poprawę warunków bytowych osób pozbawionych wolności to już jakaś kpina.

mł.chor Robert Moskal – Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Okręgu Rzeszowskiego.

 

TYTUŁ POCHODZI OD REDAKCJI

06-11-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.