REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
REKLAMA

Podkarpacka Policja gotowa do EURO 2012

Podkarpacka Policja jest gotowa do rozpoczęcia podoperacji RZESZÓW, działań zabezpieczających Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Dziś podczas konferencji prasowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim sprawozdanie z przygotowań

złożyli komendanci wojewódzcy straży pożarnej, Policji, komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej i dyrektor przemyskiej Izby Celnej.

Przygotowania do rozpoczęcia podoperacji RZESZÓW, która jest jednym z elementów operacji polskiej Policji pod kryptonimem HAT TRICK, zostały zakończone. HAT TRICK to całokształt policyjnych przedsięwzięć związanych z zabezpieczeniem piłkarskich Mistrzostw Europy EURO 2012.

Podoperacja Rzeszów rozpocznie się 8 czerwca w południe, w przeddzień meczu Niemcy – Portugalia rozgrywanego we Lwowie.

Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji, inspektor Zdzisław Stopczyk omówił najważniejsze zadania podkarpackiej Policji związane z EURO 2012. Priorytetami będzie zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podróżującym przez Podkarpacie kibicom, zabezpieczenie dróg, szlaków kolejowych i portu lotniczego w Jasionce, ochrona miejsc, w których zbiorowo obserwowane będą transmisje meczów turniejowych.

Z aktualnych meldunków wynika, że w czasie mistrzostw na Podkarpaciu może nocować około 900 kibiców z zagranicy, wśród anonsujących swój pobyt dominują obywatele Niemiec.

Podczas EURO podkarpacka będzie ściśle współpracować z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej i Izbą Celną w Przemyślu.

KWP

31-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)