REKLAMA
REKLAMA

Podsumowanie zbiórki na cmentarzu centralnym

SANOK. Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami  informuje, że  w wyniku publicznej zbiórki pieniędzy do skarbonki wystawionej na cmentarzu centralnym w Sanoku w czasie tegorocznego święta zmarłych  (31 X, 1 XI i 2 XI) zebrano kwotę 3 302 zł i 76 gr, 2 i ½ $ oraz 2 funty.

 

W tym roku zbiórka pieniędzy trwała 3 dni a wspomagała nas młodzież z koła wolontariatu przy Zespole Szkół Nr 3– relacjonuje Ewa Filip – prezes Stowarzyszenia. Uczniowie tej szkoły a także nauczycielki Anna Futyma i Urszula Woźniak czuwali przy skarbonce Stowarzyszenia 31 X (środa) i 2 XI (piątek).

Natomiast 1 XI kwestowali nasi  członkowie. Warto podkreślić, że z inicjatywą pomocy przy tegorocznej zbiórce wystąpiła sama młodzież co jest niezwykle cenne i dlatego składamy  serdeczne podziękowania na ręce Dyrektora  ZS nr 3 Krzysztofa Futymy i wszystkich osób opiekujących się tym kołem wolontariatu podkreślając solidność i  duże zaangażowanie uczniów tej szkoły w sprawę ratowania lokalnego dziedzictwa kultury.

-Doceniam to tym bardziej, że sama zawodowo pracuję od wielu lat z młodzieżą i wiem, że nie zawsze młodzi ludzie mają ochotę włączać się w takie społeczne akcje. Dziękuję więc jeszcze raz – podsumowuje Ewa Filip.

Pieniądze jak zwykle przeznaczone będą na renowację zabytkowych nagrobków. Już niedługo odbędzie się odbiór prac przy nagrobku Józefy z Heinrichów Drozdowej a Stowarzyszenie już myśli o remoncie nagrobka Amalii Celestyny Świtalskiej –  pierwszej żony Albina Świtalskiego który był ojcem Kazimierza Świtalskiego premiera rządu w II Rzeczypospolitej.

źródło: materiał nadesłany

05-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)