REKLAMA
REKLAMA

Policja apeluje o ostrożność w swoich mieszkaniach

POWIAT SANOCKI. Złodziej wykorzystując otwarte drzwi do mieszkania i chwilową nieuwagę domowników wszedł do wnętrza i zabrał torebkę damską. W bieżącym roku Policja odnotowała kilka przypadków tego rodzaju. Apelujemy o ostrożność i zamykanie swoich mieszkań.

Końcem maja kobieta zawiadomiła, że z jej mieszkania przy ul. Sikorskiego w Sanoku skradziono torebkę wraz z zawartością. Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta pozostawiła torebkę w przedpokoju. Złodziej wykorzystując chwilową nieuwagę kobiety wszedł przez otwarte drzwi i ukradł torebkę, w której znajdował się portfel z pieniędzmi. Sprawca zabrał portfel, a torebkę porzucił przed drzwiami klatki schodowej. Pokrzywdzona straty wyceniła na kwotę 500 zł.

Sanocka Policja w bieżącym roku odnotowała pięć tego typu przypadków. Za każdym razem jest ten sam scenariusz. Złodziej wchodzi do mieszkania przez niezamknięte drzwi, korzystając z nieuwagi domowników. Ofiarami przestępstw padają zazwyczaj osoby starsze.

Apelujemy o ostrożność. Każdorazowo należy zamykać drzwi do mieszkania aby uniemożliwić niepowołanym osobom wejście do jego wnętrza. Kolejna rada dotyczy trzymania cennych rzeczy. Nie powinno się ich zostawiać przy drzwiach, ani też w miejscach łatwo-dostępnych. Stosowanie się do tych reguł uchroni nas przed staniem się ofiarą przestępstwa. W przypadku, gdy doszło do złamania prawa zawsze należy o tym fakcie powiadomić Policję.

KPP SANOK

06-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)