REKLAMA
REKLAMA

Policjanci odnaleźli w nocy 82-letniego mężczyznę

BIESZCZADY. Wczoraj wieczorem ustrzyccy policjanci poszukiwali 82-letniego mężczyzny, który wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Moczarach przed godz. 19. Policjanci odnaleźli go przemarzniętego w lesie w miejscu oddalonym około 3 km od miejsca zamieszkania.

Policja

Policja

Zgłoszenie o zaginięciu 82-letniego mężczyzny pensjonariusza Domu Opieki Społecznej w Moczarach dyżurny jednostki przyjął około godz. 19. Natychmiast na miejsce zdarzenia posłał policjantów. Z ich ustaleń wynikało, że mężczyzna wyszedł z domu po kolacji, nikogo nie informując o swoim zamiarze, ponadto cierpiał na zanik pamięci i poruszał się o lasce. Policjanci wraz z pracownikiem domu opieki od razu przystąpili do poszukiwania przeczesując pobliskie pola i las. Po około 2 godzinach w odległości około 3 kilometrów od miejsca zamieszkania policjanci odnaleźli 82-latka. Mężczyzna siedział na śniegu, był przytomny lecz bardzo wyziębiony i wyczerpany. Temperatura powietrza w czasie poszukiwań wynosiła 12 stopni poniżej zera. Poszukiwany mężczyzna został doprowadzony do Domu Pomocy Społecznej i przekazany pod opiekę ratowników medycznych.

 

 

Apelujemy !

Trwają zimowe chłody, każde zaginięcie szczególnie w terenie leśnym może zakończyć się wyziębieniem, a nawet śmiercią. Apelujemy o zapewnienie lepszej opieki osobom starszym, które często same wychodząc nie informują dokąd idą.  Zwracajmy uwagę na osoby samotnie mieszkające, nieporadne, często to nasza reakcja może uratować czyjeś życie. Prognozy na nadchodzące dni przewidują coraz niższe temperatury, dlatego jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy, nie wahajmy się zadzwonić na Policję!

 

KPP Ustrzyki Dolne

21-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)