REKLAMA
REKLAMA

Policjanci z Brzozowa w ogólnopolskim finale „Patrol Roku 2012” (VIDEO)

Policjanci z Brzozowa w ogólnopolskim finale „Patrol Roku 2012” (VIDEO)

PODKARPACIE. W środę (29 bm.) w Rzeszowie odbyły się zawody dla funkcjonariuszy policji „Patrol Roku 2012”. Najlepsi na Podkarpaciu okazali się Sierżant Łukasz Bułatek i posterunkowy Maciej Bukała z Oddziału Prewencji Policji. W ogólnopolskim finale, województwo reprezentować będzie ponadto para policjantów z Brzozowa.

Reprezentacja Sanoka na 13 miejscu w stawce 23 drużyn.

W wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2012” na Podkarpaciu wzięły udział 23 policyjne duety – po jednym z każdej komendy miejskiej i powiatowej Policji oraz dwa z Oddziału Prewencji Policji. Stawka, a raczej stawki były wysokie, bo po pierwsze dwie zwycięskie pary zyskują prawo udziału w finale krajowym turnieju, po drugie trzy najlepsze duety w województwie otrzymują nagrody pieniężne. Odpowiednio po 1200 zł, 1000 zł i 800 zł.

Pierwszą konkurencją, rozegraną na strzelnicy myśliwskiej w Borze koło Głogowa Małopolskiego, było dynamiczne strzelanie z broni służbowej.

Każdy z zawodników rozwiązywał następnie 60 zadań testowych z zakresu wiedzy policyjnej.

Kolejną konkurencją był policyjny tor przeszkód rozegrany w ośrodku sprawności fizycznej. Policjanci parami pokonywali ruchomą kładkę, drewniany płot o wysokości 1,6 metra, rów szeroki na 2,2 metra, płot z siatki drucianej o wysokości 1,5 metra oraz drewnianą kładkę. Tor przeszkód należało pokonać jak najszybciej, policjanci „walczyli” z przeszkodami i czasem wyposażeni tak jak do codziennej służby patrolowej.

Na koniec każdy oceniany patrol musiał prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej ofierze wypadku. Sędziowie oceniali, czy policjanci właściwie ocenili zdarzenie, czy prawidłowo zabezpieczyli miejsce wypadku i czy wezwali pomoc medyczną, czy wybrali właściwe miejsce do prowadzenia działań ratujących życie, czy wreszcie skutecznie prowadzili resuscytację rannego.

Po podsumowaniu punktów za poszczególne konkurencje okazało się, że zwycięzcami są:
sierżant Łukasz Bułatek i posterunkowy Maciej Bukała z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie
starszy sierżant Przemysław Gembalik i starszy posterunkowy Robert Jakiel z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie
starsi posterunkowi Juliusz Cupak i Sławomir Wołoszyn z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Patrol Roku 2012 – sierż. Łukasz Bułatek i post. Maciej Bukała

Nagrody, dyplomy i puchary najlepszym parom wręczył inspektor Sławomir Szczupak, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

KWP / Esanok.pl

30-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.