REKLAMA
REKLAMA

Poseł Łukacijewska zachęca do sięgnięcia po dostępne środki

PODKARPACIE. Narodowe Centrum Kultury realizuje program noszący nazwę „Dom Kultury+. Edukacja Artystyczna”. Głównym jego celem jest podniesienie wiedzy artystycznej dzieci i młodzieży oraz wspieranie i upowszechnianie innowacyjności w zakresie edukacji artystycznej.

 

Realizacja programu ma również doprowadzić do lepszego wykorzystania istniejących już zasobów lokalnych instytucji publicznych, a także do zainicjowania współpracy instytucji kultury ze szkołami, w celu kontynuowania edukacji w przyszłości .

Bezpośrednimi beneficjentami  programu mogą zostać samorządowe i państwowe instytucje kultury, takie jak: domy, ośrodki i centra kultury, archiwa państwowe, instytucje filmowe itp. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie cyklu spotkań, warsztatów, dyskusji i innych form aktywności, realizowanych we współpracy ze szkołami, w ramach nauczania przedmiotów przewidzianych w programach kształcenia, takich jak: muzyka, plastyka, wiedza o kulturze, historia muzyki, historia sztuki, zajęcia artystyczne.

– Nowoczesny dom kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność, a jego pracownicy znają mieszkańców swojej miejscowości, wiedzą jacy są, gdzie się spotykają i dlatego potrafią twórczo wyławiać lokalnych liderów i zapraszać ich do współpracy. Projekt „Dom Kultury+. Edukacja artystyczna” pomaga stworzyć tego typu jednostkę, przekazując niezbędne fundusze – mówi o programie Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Nabór wniosków rozpoczął się 1 sierpnia i potrwa do 7 września br. Na realizację projektu przeznaczono 516, 25 mln zł.

– W mojej opinii jest to niepowtarzalna szansa dla instytucji związanych z prowadzeniem edukacji kulturalnej, na wzbogacenie własnej oferty oraz realizację nowych, ciekawych zadań. – dodaje Poseł Łukacijewska, zachęcając do sięgnięcia po dostępne środki.

Szczegółowe informacje na temat projektu „Dom Kultury+. Edukacja artystyczna” na stronach: www.nck.pl lub www.domkulturyplus.pl

źródło: Biuro Poselskie Elżbiety Łukacijewskiej

16-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)