REKLAMA
REKLAMA

Powiat remontuje drogi na Posadzie

POWIAT SANOCKI. Zakończył się długo wyczekiwany przez mieszkańców remont ulicy Stróżowskiej w Sanoku. Lada dzień rozpocznie się także naprawa drugiej części ulicy Robotniczej od skrzyżowania z nowo powstałą

ulicą Kawczyńskiego do ostatnich zabudowań.

Na ulicy Stróżowskiej została wymieniona nawierzchnia na całej szerokości jezdni i na długości 680 m. Poprawiono także studzienki ściekowe i kanalizacyjne. Koszt remontu to 190 tys zł. Dodatkowo wykonawca remontu – Powiatowy Zarząd Dróg – we współpracy ze Spółdzielnią mieszkaniową „Autosan” utworzy przy dawnym „Mechaniku” zatoczkę dla komunikacji miejskiej.
– Te remonty to odpowiedź na sygnały mieszkańców i przedstawicieli władz dzielnicy. Zawsze, na miarę naszych możliwości staramy się wychodzić naprzeciw takim oczekiwaniom – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Na zdjęciu starosta sanocki Sebastian Niżnik wraz z prezesem spółdzielni mieszkaniowej „Autosan” Jerzym Kulczyckim, rozmawiają o zatoczce dla komunikacji miejskiej przy ulicy Stróżowskiej.

We wrześniu położono nową nawierzchnię na ulicy Robotniczej w Sanoku. Remont dotyczył 75-metrowego odcinka jezdni do skrzyżowania z nową ulicą Kawczyńskiego. Był to jeden z warunków koniecznych do zakończenia ulicy, która miała na celu połączenie traktu ulic Robotnicza-Stróżowska. Koszt pierwszej części inwestycji to ok 45 tys zł. Drugi, znacznie dłuższy, bo liczący 304 m. odcinek ul. Robotniczej ma być wyremontowany jeszcze przed zimą. Wymienione zostaną nie tylko nawierzchnia drogi, ale też przepusty przy jezdni. W chwili obecnej powiat czeka na rozstrzygnięcie przetargu na tę inwestycję.

Podobnie ma się sytuacja z remontem ul. II Armii WP. W chwili obecnej jest ona w trakcie realizacji. Całość tych remontów jest sfinansowana ze środków pozyskanych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z MSW, przy wkładzie własnym Starostwa Powiatowego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

15-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)