REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Zamiast oglądać orły kradli druty!

POWIAT SANOCKI. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli drut krzemowo-brązowy wartości około 500 zł. Gdy robili rozpoznanie przed kolejną kradzieżą zostali ujęci przez funkcjonariuszy z Posterunku w Komańczy. Tłumaczyli, że przyjechali w Bieszczady oglądać orły. Teraz przed sądem odpowiedzą za kradzież oraz usiłowanie kradzieży.

 

W środę, 11 lipca około godz. 16.20 niedaleko kamieniołomu w miejscowości Komańcza policjanci z miejscowego posterunku zauważyli stojący na poboczu pojazd na warszawskich numerach rejestracyjnych. Niedaleko pojazdu wzdłuż torów kolejowych szło dwóch mężczyzn, którzy patrzyli w kierunku drutów linii napowietrznej. Wzbudziło to podejrzenie policjantów tym bardziej, że w ostatnim czasie na trasie kolejowej Zagórz-Łupków dochodziło do kradzieży drutów krzemowo-brązowych.

Wylegitymowanymi mężczyznami okazali się mieszkańcy gminy Cegłów w wieku 50 i 22 lata, ojciec z synem. Tłumaczyli, że przyjechali w Bieszczady oglądać orły. Podczas przeszukania samochodu policjanci odnaleźli jednak 25 kg drutu. Sprawcy przyznali, że drut ukradli w miejscowości Wysoczany. Gdy robili rozpoznanie przed kolejną kradzieżą zostali zauważeni przez policjantów.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Za swoje przestępcze działania odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

źródło: KPP Sanok

17-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)