REKLAMA
REKLAMA

Powiat zatrudnia niepełnosprawnych

POWIAT SANOCKI. Sanockie starostwo otrzymało 40 tys. zł refundacji od Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych na utworzenie nowego miejsca pracy.  Za pieniądze kupiono projektor multimedialny, ekran, oraz sprzęt nagłaśniający.

– Pracodawcy ciągle nie zdają sobie sprawy z korzyści, jakie niesie zatrudnianie osób niepełnosprawnych, wielu z nich odstraszają towarzyszące temu formalności. My przeszliśmy wszystkie potrzebne procedury i zrobiliśmy wszystko, aby osoba zatrudniona na tym stanowisku miała komfortowe i odpowiednio przystosowane warunki pracy – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Osobę zatrudniona będzie na stanowisku pomocy administracyjnej. Pracę rozpocznie w połowie sierpnia. – Instytucja, która zatrudnia osoby niepełnosprawne zyskuje wielokrotnie: ma dobrego pracownika, nie musi wpłacać określonych kwot na PFRON, a ponadto korzysta z różnych form dofinansowania przy zatrudnianiu pracownika – podkreśla Marian Kunc sekretarz powiatu.

Praca dla osoby niepełnosprawnej jest często najwyższą formą rehabilitacji. Daje możliwość nie tylko uzyskania środków do życia, ale także pozwala na codzienny kontakt z otoczeniem, daje więc nieocenione możliwości rehabilitacji i współżycia społecznego. Możliwość pracy i zarabiania daje ogromną satysfakcję i poczucie, iż nie jest się na czyimś utrzymaniu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

31-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)