REKLAMA
REKLAMA

RADNI SANOKA: O organizacji meczów hokejowych, galeriach handlowych, MKS-ach. Wolne wnioski barwne jak zawsze (VIDEO HD)

RADNI SANOKA: O organizacji meczów hokejowych, galeriach handlowych, MKS-ach. Wolne wnioski barwne jak zawsze (VIDEO HD)

SANOK / PODKARPACIE. Wolne wnioski i zapytania, czyli najbardziej barwny punkt sesji Rady Miasta i tym razem dostarczył ciekawych informacji. Podjęto tematy sanockich galerii handlowych, rozkładu jazdy MKS, organizacji meczów hokejowych w sanockiej Arenie, a także chipowania psów.

Radny Maciej Bluj, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystki odniósł się do interpelacji, jaką chwilę wcześniej złożył na ręce przewodniczącego radny Maciej Drwięga. Interpelacja dotyczyła organizacji meczów hokejowych na Hali Arena w Sanoku
– Hokeiści nie grają na zamarzniętym Sanie, czy na zamarzniętych stawach. Tylko grają na naszym obiekcie – potwierdzał celowość złożenia interpelacji radny Bluj.

Radny Maciej Drwięga, w związku z „szalejącym” kryzysem wyrażał obawy co do sprzedaży Wierchów i budowania tam kolejnej galerii handlowej.
– Może powinniśmy się zastanowić nad zrobieniem kapitalnego remontu Wierchów? – głośno pytał radny Drwięga.

Nie zabrakło pytań dotyczących nowego rozkładu MKS w Sanoku. Tu jednak wiceburmistrz Sanoka Ziemowit Borowczak był bardzo stanowczy.
– Łatwo jest powiedzieć, puśćcie autobus o tej czy o tej godzinie, ale trudniej jest kiedy trzeba za to zapłacić – zdecydowanie stwierdził.

W jednym z punktów sesji, radni przyjęli uchwałę, ustalającą stawkę opłaty od posiadania psów, która będzie wynosić 60 zł rocznie od jednego zwierzaka. Do tematu powrócono w wolnych wnioskach.
– Prędzej czy później będziemy musieli podejść do tematu chipowania psów – zauważył wiceburmistrz Ziemowit Borowczak.
Sprawa jest o tyle ważna, że obecnie w Sanoku opłaty za posiadanie psa ściągane są w granicach od 5 do 10 %.

Więcej w materiale wideo!

Mateusz Pniewski


Na prośbę radnego Macieja Drwięgi, publikujemy interpelację złożoną na ręce Przewodniczącego Rady Miasta w Sanoku, podczas ostatniej Sesji Rady Miasta w Sanoku (13 bm.).


Sanok, dnia 11.11.2012 r.

Przewodniczący Rady Miasta w Sanoku

Interpelacja radnego Macieja Drwięgi w sprawie organizacji meczów hokejowych na Hali Arena w Sanoku

W związku z tym, że nie uzyskałem odpowiedzi na pytania dotyczące hokeja zadawane na dwóch ostatnich posiedzeniach Rady Miasta w dniach 04.09.2012 r. i 04.10.2012 r. zgodnie z zapowiedzią zdecydowałem się przekazać niniejszą interpelację na ręce Pana Przewodniczącego.

Interpelację swoją zgłaszam z pozycji kibica naszego zespołu hokejowego PBS Ciarko Sanok i uprzejmie proszę aby nie próbować ze mnie robić przeciwnika tej atrakcyjnej dyscypliny sportowej. Co więcej uważam, że biorąc pod uwagę osiągnięcia naszej drużyny zarówno w ubiegłym sezonie oraz to co może nas czekać w aktualnym mamy szczęście być najprawdopodobniej naocznymi świadkami największych sukcesów naszych hokeistów w całej historii tej dyscypliny w naszym mieście. Jako kibic uczestniczę w większości rozgrywanych meczów w Sanoku i wydaje mi się, że będę wyrazicielem opinii dużej grupy kibiców sprowadzającej się do twierdzenia, że poziom organizacji meczów hokejowych na Hali Arena nie przystaje do poziomu sportowego naszej drużyny.

W związku z powyższym prosiłbym o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania związane z organizacją imprez sportowych w postaci meczów hokejowych na Hali Arena:

1. Dlaczego nie stosuje się numeracji biletów na organizowane mecze, zwłaszcza te najbardziej oblegane związane z rozgrywkami pucharowymi, meczami play-off czy meczami finałowymi, co doprowadza do bardzo kompromitujących sytuacji sprowadzających się do konieczności wcześniejszego zajmowania miejsc (najczęściej na kilka godzin przed meczem) oraz do nierzadkich kłótni pomiędzy kibicami. Nadmieniam, że miejsca na sektorach mamy od początku funkcjonowania Hali Arena ponumerowane. Może dla władz miasta i części radnych jest to problem niezauważalny gdyż korzystają z trybuny dla VIP-ów, ale dla zwykłych kibiców jest to sprawa bardzo dokuczliwa i proszę o jej sensowne rozstrzygnięcie.

2. Czy ceny biletów na mecze hokejowe w Sanoku przykładem innych miast jak choćby Krakowa przynajmniej dla dzieci i kobiet nie mogłyby być niższe?

I pytanie wykraczające poza sprawy organizacyjne: Czy miasto ma poprzez swojego przedstawiciela w Spółce Hokejowej jakiś wpływ na to co dzieje się w naszym sanockim hokeju oraz na pewne decyzje władz Klubu ? Jako radni jesteśmy postawieni w niekomfortowej sytuacji: zbieramy wszystkie zastrzeżenia od krytyków hokeja w mieście bo miasto (a więc i my radni) jest postrzegane jako podmiot pomagający hokejowi i inwestujący głównie w tą dyscyplinę, a z drugiej strony nie mamy praktycznego wpływu na to co dzieje się w sanockim hokeju. A powinniśmy moim zdaniem być takimi adwokatami mieszkańców Sanoka w tej sprawie i przekazywać władzom Klubu zastrzeżenia, pytania i propozycje od kibiców, ale także od tych mieszkańców miasta, którzy niekoniecznie kibicują hokejowi.

Pytań jest oczywiście więcej, dzisiaj ograniczam się tylko do tych powyższych – mając na uwadze ograniczenia wynikające z formuły interpelacyjnej. Życząc sukcesów naszej drużynie na Pucharze Kontynentalnym, uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do zasygnalizowanych problemów.

Radny Rady Miasta w Sanoku
Maciej Drwięga

15-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)