REKLAMA
REKLAMA

Radzieckie granaty moździerzowe znalezione w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. Funkcjonariusze z Placówki SG w Wetlinie, zostali poinformowani  przez zwiedzającego Bieszczady turystę o znalezionych w rejonie góry Dziurkowiec, trzech niewybuchach. Zabezpieczyli teren

i wezwali na miejsce patrol saperski.

Patrol Straży Granicznej, który udał się we wskazane przez turystę miejsce potwierdził przekazaną informację. W odległości ok. 400 metrów od polsko – słowackiej granicy państwowej  leżały 3 pociski moździerzowe. Zgodnie z przyjętą procedurą funkcjonariusze zabezpieczyli teren znaleziska i zawiadomili patrol saperski 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

W wyniku przeprowadzonych przez saperów działań, okazało się, że niewybuchy to granaty moździerzowe kal. 82 mm produkcji radzieckiej. Najprawdopodobniej pochodzą z okresu II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy, sprawdzili i oczyścili przyległy teren.

Po zakończeniu przedsięwzięcia, patrol saperski udał się na poligon w celu zdetonowania znalezionych pocisków moździerzowych.

BOSG

07-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)