REKLAMA
REKLAMA

Radzieckie granaty moździerzowe znalezione w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY. Funkcjonariusze z Placówki SG w Wetlinie, zostali poinformowani  przez zwiedzającego Bieszczady turystę o znalezionych w rejonie góry Dziurkowiec, trzech niewybuchach. Zabezpieczyli teren

i wezwali na miejsce patrol saperski.

Patrol Straży Granicznej, który udał się we wskazane przez turystę miejsce potwierdził przekazaną informację. W odległości ok. 400 metrów od polsko – słowackiej granicy państwowej  leżały 3 pociski moździerzowe. Zgodnie z przyjętą procedurą funkcjonariusze zabezpieczyli teren znaleziska i zawiadomili patrol saperski 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie.

W wyniku przeprowadzonych przez saperów działań, okazało się, że niewybuchy to granaty moździerzowe kal. 82 mm produkcji radzieckiej. Najprawdopodobniej pochodzą z okresu II wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli niewybuchy, sprawdzili i oczyścili przyległy teren.

Po zakończeniu przedsięwzięcia, patrol saperski udał się na poligon w celu zdetonowania znalezionych pocisków moździerzowych.

BOSG

07-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)