REKLAMA
REKLAMA

Rusza rekrutacja Liderów Szlachetnej Paczki

PODKARPACIE. „Szlachetna Paczka 2012” zaczyna się już dziś! W 430 miejscowościach w całej Polsce, w tym w województwie podkarpackim, poszukiwane są osoby, które chcą skompletować drużynę do mądrego i skutecznego pomagania potrzebującym.

W tym roku „Szlachetna Paczka” w sposób szczególny chce skupić się na rejonie bieszczadzkim i pomóc tam jak największej ilości rodzin. Aby było to możliwe potrzeba jak najwięcej liderów i wolontariuszy na tym terenie.

Żeby przed Świętami Bożego Narodzenia dotrzeć z pomocą do najbardziej potrzebujących,  już teraz poszukiwani się Liderzy Szlachetnej Paczki: – Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, takich, którzy potrafią pracować w grupie i koordynować pracę innych osób – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca „Szlachetnej Paczki”.

Co robi lider?

Lider”Szlachetnej Paczki” zbiera zespół wolontariuszy, organizuje projekt w swojej miejscowości – dba o jak najlepszą pomoc i zaplecze logistyczne akcji.

Dzięki jego zaangażowaniu idea mądrej pomocy łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie i darczyńców, którzy przygotowują paczki dla nieznajomych. Ubogie rodziny otrzymują pomoc i inspirację do walki z biedą, a wolontariusze uczą się wrażliwości i doświadczają radości pomagania.

Jak się zgłosić?

Na stronie www.superw.pl chętni by organizować „Szlachetną Paczkę” w swoim mieście mogą zgłosić się i wziąć udział w rekrutacji liderów.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca.

„Szlachetna Paczka”

To już dwunasta edycja projektu, który każdego roku angażuje setki tysięcy ludzi, którzy chcą realnie pomagać rodzinom żyjącym w biedzie.

Tylko w 2011 roku „Szlachetna Paczka” pomogła 12 tysiącom potrzebujących rodzin, a w przygotowanie pomocy zaangażowało się 7200 wolontariuszy i 150 tysięcy darczyńców.

W projekcie udział wzięli m. in. Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, Jerzy Dudek, reprezentacja Polski w siatkówce, piłkarze ręczni wraz z trenerem Bogdanem Wentą. Wartość przekazanej pomocy przekroczyła 18 mln złotych. W ubiegłym roku do akcji włączyli się hokeiści Ciarko PBS Bank KH Sanok.

24-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)